Ta dobra večerja - dobrodelna večerja v novomeški Situli in brežiškem Resetu
27.5.2021 | 10:35
Osem restavracij in ena trgovina iz cele Slovenije so se odločile, da ponovno odprtje proslavijo dobrodelno in se pridružijo akciji Centra za nevladnih organizacij Ta dobra večerja. Cilj je zbrati čim več denarja za lokalne nevladne organizacije, ki spreminjajo našo družbo na bolje. Akcija traja do nedelje do polnoči.
Kot so sporočili iz centra, v akciji Ta dobra večerja, ki jo vodi in koordinira krovna mreža Centra za informiranje, sodelovanje in razvoj nevladnih organizacij (Cnvos), sodelujejo restavracije iz Ljubljane, Maribora, Murske Sobote, Novega mesta, Trbovelj, Brežic, Postojne in Črnega Kala, trgovinica pa iz Kranja.
Dobre namene nevladnih organizacij lahko vsak podpre s simboličnim prispevkom pet evrov, osem restavracij in ena trgovina pa bodo med sodelujočimi izžrebale srečneže, ki jih bodo nagradili z gurmanskim doživetjem v dvoje.
Zainteresirani za sodelovanje lahko obiščejo Facebook profile sodelujočih restavracij.
Novomeška restavracija Fink & Situla je podprla lokalno društvo za zaščito živali, medtem ko se v brežiški Pivnici in Pivovarni Reset se zavedajo pomena lokalne enote društva Ozara, ki skrbi za ljudi v duševni stiski, saj so samo v prvem valu epidemije brežiški nevladniki preprečili tri samomore med svojimi varovanci.
M. K.
DL: Vrsta pripomb na projektante - o...
miha: Cesta je že v redu, samo treba se je...
Društvo Gorjanska četa - za ohranjanje lika...
miha: To bravo naši fantje... dobr smo mi...
V imenu svojcev padlih Jasmina Molan
darko: Vsa slava jim
Se 11-letna Julija in njena mama Melisa...
Jožko: Mogoče se ne zavedajo preprostega...
DL: Promet v Žabji vasi - ni čudno, da...
DamDam: Ali bi lahko dali se bolj bebast...
Bodo morale biti kokoši res prijavljene in označene?
tor, 28.6.2022
Družina se je znašla v peklu revščine; deklice potrebujejo pomoč
pon, 27.6.2022
VIDEO: Nina Pušlar s prelepim Anžetom
čet, 30.6.2022
Društvo Gorjanska četa - za ohranjanje lika partizana; lovci na Trdinovem vrhu
sre, 29.6.2022
Jasna Kuljaj česa takšnega še ni doživela
sre, 29.6.2022