Krkaši na Balkanskem prvenstvu za veterane

24.9.2018 | 08:20

Minuli vikend je potekalo atletsko Balkansko veteransko prvenstvo v Celju. Po prvem dnevu sta balkanska prvaka v kategoriji M45 postala Mišo Matijević v skoku s palico s preskočenimi 320 cm, naslednjih višin ni skakal, in Mitja Svet v skoku v višino (163 cm). Konstantin Virant (M65) je v metu kladiva (5 kg) z rezultatom 25.91 m osvojil 2. mesto. Matjaž Zupančič (M50) je v skoku s palico preskočil 300 cm in osvojil 3. mesto. Omeniti je treba, da se mu je na naslednji višini 330 cm zlomila palica in je posledično prenehal s skakanjem.

Drugi dan balkanskega veteranskega prvenstva je zaznamovalo slabo, deževno in vetrovno vreme. Kljub temu so se naši veterani odrezali odlično. Ponovno je balkanski prvak postal Mišo Matijević (M45), tokrat v skoku v daljino s preskočenimi 539 cm. Konstantin Virant (M65) je v metu gire (9.08 kg) z rezultatom 10.32 m osvojil 2. mesto in v metu diska (1 kg) z rezultatom 31.01 m 3. mesto. Tretje mesto in bronasto medaljo je osvojila Valentina Žefran (Ž45) v hoji na 5000 m z rezultatom 35:47,84 min.

Tudi tretji dan balkanskega veteranskega prvenstva v Celju so naši veterani posegli po medaljah. Mišo Matijević (M45) je v troskoku z rezultatom 10.76 m zasedel drugo mesto in v metu kopja (800 g) z rezultatom 42.99 m tretje mesto. Nastopil je tudi v SLO štafeti (800+400+200+100 m), ki je zasedla četrto mesto. Brigita Šuštaršič (Ž40) je pritekla do brona v teku na 200 m z rezultatom 31.64 s. Valentina Žefran (Ž45) je v isti disciplini z rezultatom 37.80 s zasedla šesto mesto.