AVDIO: Krkaši presenetili Crveno zvezdo

21.10.2019 | 09:20

Košarkarji Krke so v 3. krogu Lige ABA presenetili in premagali aktualne prvake, beograjsko Crveno zvezdo z 79:77. To je druga regionalna zmaga za varovance trenerja Simona Petrova. Z 20 točkami se je izkazal Glenn Cosey, 19 jih je dodal Marko Jošilo.

V prihodnjem krogu bodo Novomeščani v soboto, 26. 10, gostovali pri podgoriški Budučnosti.

Liga ABA, 3. krog, 20.10.
Krka – Crvena zvezda 79:77 (17:20, 20:25, 18:16, 24:16)
Krka: Cosey 20, Škedelj 1, Balažić 9, Jošilo 19, Lapornik 5, Ramljak 9, Lawal 14, Osolnik 2.

Izjavi po tekmi:

Simon Petrov, trener Krke: ''Čestitke gostom za obletnico osvoboditve našega nekdanjega glavnega mesta. Potrudili smo se, da proslavo nekoliko pokvarimo. Danes nam je šlo odlično. Predvsem bi pohvalil naše gledalce, ki so nam s spodbujanjem do zadnje minute dali prepotrebno moč, da smo tekmo lahko mirno končali.''

Milan Tomić, trener Crvene zvezde: ''Čestitam Krki za odlično tekmo in zasluženo zmago. Mi smo odigrali zares slabo v drugem polčasu. Imamo veliko težav. Morali bomo sprejeti določene odločitve in videti, kako dalje.''

:: Po tekmi Krka – Crvena zvezda

:: Razpored tekem KK Krka

V priponki dodajamo avdio izjavi Simona Petrova in Marka Jošila ter nekaj fotografij (foto: KK Krka).

Sodelovanje z okoljem

Na tekmi je bilo pestro in zanimivo. Študenti Fakultete za zdravstvene vede Univerze v Novem mestu so nam predstavili osnove oživljanja, na ta način smo obeležili svetovni dan oživljanja (16.10.). V sodelovanju s podjetjem Sendvičarna užitka smo pripravili nekaj nagradnih iger in pogostitev za partnerje kluba. Predstavile so se novomeške mažoretke, za otroke je skrbel Zajec Vinko. Pri pogostitvi so nam na pomoč priskočili dijaki GRM Novo mesto - centra biotehnike in turizma, srednje šole za gostinstvo in turizem. Vsem na tem mestu hvala svoj doprinos k prazniku v Novem mestu!