Bubka bar Gofar Brežice na prvi tekmi 2. sezone Lige ENA premočni za Gorenjce

30.9.2017 | 08:20

Bubka bar (foto: Edi Gašperin)

Elmont Bled

Elmont Bled

V skupini A je bila odigrana prva tekma 2. sezone 1. slovenske malonogometne lige na travi Lige ENA. Domačini Bubka bar Gofar iz Brežic so gostili novinca, ekipo Elmont Bled z Gorenjske, in jih na koncu z rezultatom 4:3 tudi premagali. Tekmo so bolje začeli novinci, ki so že v prvih par minutah uspešno zadeli in po prvem polčasu odšli na počitek s prednostjo 3:2. V drugem polčasu so se razigrali domačini in na koncu tudi slavili. Za domačina sta bila z dvema zadetkoma uspešna Filip Omerzu ter Jernej Rostohar, za goste je dvakrat zadel Nejc Ambrožič, enkrat pa je žogo v nasprotnikovo mrežo porinil Klemen Razinger.

Marko Golobič, vodja ekipe Bubka bar Gofar Brežice, je po tekmi povedal: »V drugo sezono smo vstopili z isto ekipo, nismo iskali dodatnih okrepitev. Smo leto starejši, leto bolj izkušeni in lepo bolj pametnejši. Sicer pa mislim, da smo bili danes boljši nasprotnik. Z lastnimi napakami smo se sicer spravili v težave, ampak smo na koncu zasluženo zmagali.«

Jernej Blažič, vodja ekipe Elmont Bled, pa je po tekmi dodal: »Prvi vtis o Ligi ENA je zelo dober. Nekaj informacij o samem poteku smo imeli od ostalih gorenjskih ekip, ki so že igrali lansko leto. V naši ligi sicer igramo malo drugačen sistem, ampak se bomo tudi na tega privadili. Z rezultatom ne moremo biti zadovoljni, imamo še rezerve in lahko pokažemo več.«

Bubka bar Gofar Brežice 4:3 (2:3) Elmont Bled

skupina A

strelci zadetkov: Filip Omerzu (2×), Jernej Rostohar (2×), Nejc Ambrožič (2×), Klemen Razinger