Plavalčki na DP v plavanju za invalide petkrat zlati

29.5.2017 | 10:20

V soboto, 27. maja 2017, je v Radovljici potekalo Državno prvenstvo v plavanju za invalide, ki ga organizira Zveza za šport invalidov Slovenije - Paraolimipijski komite. Člani športnega društva Plavalček so tekmovali odlično in se vrnili z bogato bero medalj. Priplavali so si naslednje rezultate:

Na 50m prsno moški: Maj Režman državni prvak, Miha Pavlič 2. mesto, Rok Slapšak 5. mesto, Mitja Cizel 6. mesto in Andrej Bibič 7. mesto, vsi v kategoriji SB14. Ivan Lesnika je osvojil 3. mesto v kategoriji SB8.

Na 50m prosto je pri ženskah postala državna prvakinja Amadeja Urbanč Vlahov v kategoriji S10. Pri moških je na 50m prosto Ivan Lesnika osvojil 2. mesto v kategoriji S9, Andrej Bibič 3. mesto in Mitja Cizel 4. mesto v kategoriji S14.

Na 100m prsno je Maj Režman osvojil naslov državnega prvaka, Miha Pavlič pa je osvojil 2. mesto, oba v kategoriji SB14.

Na 50m delfin je pri moških Rok Slapšak osvojil naslov Državnega prvaka, v kategoriji S14.

Na 50m hrbtno pa je Amadeja Urbanč Vlahov postala državna prvakinja, v kategoriji S10.