Krkini atleti na DP za pionirje in Belem krosu v Beogradu

13.2.2017 | 08:45

V Slovenski Bistrici je včeraj potekal posamični in ekipni mnogoboj za kategorijo pionirjev in pionirk U12. Ekipno so pionirke osvojile 4.mesto, pionirji pa 8.mesto. Pri pionirjih je bil najboljši Jan Radakovič, ki je zasedel skupno drugo mesto od 67. nastopajočih. V teku na 60m je imel celo najboljši čas 8.74s, žogo (2kg) je sunil 7.87m daleč, v daljino je skočil 3.92m daleč, v teku na 300m pa je v cilj prišel v času 50.64s. Skupno je zbral 1669 točk. Pri pionirkah pa Nika Rifelj, ki je bila šesta (60m: 9.22s, daljina: 3.86m, težka žoga 2kg: 6.40m, 300m: 55.62s.; skupno: 1634 točk).

50. Beli kros, Beograd, 12.2.2017

Jubilejnega 50. Belega krosa v Beogradu so se udeležili tudi atleti Atletskega kluba Krka. V sončnem in nekoliko vetrovnem vremenu se je na trdi podlagi najbolje izkazal ml. mladinec Jakob Čop, ki je v absolutni mladinski konkurenci v teku na 4000m s časom 12:48 zasedel odlično 4. mesto (3. mesto med ml. mladinci). Pri članih sta na 6000m dolgi progi nastopila tudi Matjaž Pregrat, ki je osvojil 13. mesto (čas 19:50) in Sebastjan Puš, ki je osvojil 15. mesto (20:07). Pri pionirkah sta na 1000m dolgi progi nastopili tudi Anja Jerele (8. mesto in čas 3:50) ter Lina Ilar (15. mesto, čas 4:08).