Krkini atleti na DP za starejše mladince in mladinke

6.2.2017 | 09:00

Dober dan je bil za starejše mladince in mladinke na Državnem prvenstvu v Celju, kjer so padali tako osebni kot klubski rekordi. V teku na 60m med mladinci je bronasto medaljo osvojil Tilen Ovniček, ki se je veselil novega osebnega rekorda 7.01s, ki pa je tudi izenačen klubski rekord, ki je bil dolga leta v lasti Matije Kraševca. Bronasta je bila tudi Eva Vovko v skoku s palico s preskočenimi 2.80m.

V teku na 60m smo imeli ogromno predstavnikov in predstavnic. Tinkara Zalokar je bila ponovno rekordna, saj je postavila osebni rekord v kvalifikacijah (7.73s), kar je tudi nov klubski rekord, ki ga je imela v lasti Katka Jankovič. V finalu pa je osvojila končno četrto mesto s časom 7.75s.

Rezultati na 60m:

Mladinci: Matevž Šuštaršič 7.29s (OR), Tilen Novak 7.36s (OR), Mario Križman 7.54s (OR), Rok Kebelj 7.60s (OR), Julij kramar 7.74s (OR), Žan Hočevar 7.80s, Jan Pureber 7.80s, Tomaž Kukman 7.82s, Filip Šobar 7.85s, Domen Koračin 7.96s (OR), Urban Henigman 8.11s, Dino Avdibašić 8.14s, David Matoh 8.14s,

Mladinke: Kaja Rajšel (kvalifikacije 8.13s – OR; finale B 8.23s), Lara Florajnčič 8.22s, Ema Štukelj 8.44s (OR), Maša Kočevar 8.51s, Patricia Fabjan 8.62s (OR), Lea Jeriček 8.92s, Hana Šobar 9.31s (OR).

Lara Florjančič je nastopila še v teku na 60m z ovirami, kjer je bila s časom 9.96s sedma in pa v skoku v daljino, kjer je skočila 4.66m daleč.

V skoku v višino je bil Andraž Durjava peti z novim osebnim rekordom (180cm), prav tako je bil peti Mitja Kolenc v skoku v daljino, kjer je skočil 6.36m daleč.

V skoku v višino pri mladinkah je bila najbolj uspešna Loti Gorjanec, ki je postavila nov osebni rekord (160cm), Neja Žnidaršič je preskočila 150cm, prav tako tudi Špela Turk.

Joško Švirt je nastopil v skoku s palico in preskočil 3.60m.

MITING CELJE, 4.2.2017

Na mitingu v Celju je bil v teku na 60m uspešen Ahac Moretti, ki je osvojil prvo mesto in si z rezultatom 6.83s pritekel nov osebni rekord, hkrati pa je postavil tudi klubski rekord v kategoriji mlajših članov. Blaž Brulc je osvojil tretje mesto (6.89s), Gregor Kokalović pa šesto mesto (7.07s). Nastopil je še Blaž Murn, ki je tekel 7.35s. Gregor Kokalović je tekel še na 60m z ovirami, kjer je zmagal s časom 8.33s, kar pa je bilo le 3 stotinke prepočasi za normo za dvoransko Balkansko prvenstvo.