Slovenska štafeta druga v Romuniji na balkanskem prvenstvu

28.6.2016 | 08:40

Slovenska moška štafeta na 4 x 100 m, v kateri so bili Gregor Kokalović, Blaž Brulc, Ahac Moretti in Jan Kramberger, je prvi dan balkanskega prvenstva v atletiki v romunskem mestu Pitesti (25.6.) zasedla drugo mesto (40,81). Zmagala je Turčija (39,67), tretja je bila Srbija (40,83).

Letošnja slovenska udeležba na balkanskem prvenstvu ni najmočnejša, lani pa je slovenska odprava iz tovrstnega tekmovanja vrnila z devetimi medaljami, od tega šestimi zlatimi. Prvaki so postali Robert Renner, Maja Mihalinec, Žan Rudolf, Martina Ratej, Luka Janežič in Tina Šutej, ki pa letos ne tekmujejo. Od letošnjih udeležencev je lani Tadej Hribar osvojil bron.

Drugi dan, 26.6.

Joni Tomičić Prezelj četrta je drugi dan balkanskega prvenstva v atletiki v romunskem mestu Pitesti osvojila četrto mesto na 100 m ovire (13,60), Tadej Hribar je bil v metu diska osmi (54,19 m), Gregor Kokalović pa je bil 10. na 110 m ovire (15,55).