MRD Dobova: Poraz ni tragedija

7.3.2016 | 08:15

20. krogu 1. NLB Leasing lige so se naši fantje pomerili proti rokometašem Maribora. V štajerski prestolnici so domači prišli do nove zmage.

Naši fantje so začeli dobro. Gostje so sicer prihajali do manjše razlike (2-3 zadetka), vendar do 19. minute ni bilo večjih odstopanj. V 23. minuti pa je Maribor prišel do petih zadetkov prednosti pri rezultatu 11:6. Sirk se je takoj odzval in vzel minuto odmora, ki je fantom očitno pomagala, saj so do 26. minute uspeli rezultat znižati na 11:9. Do konca polčasa se razlika ni spremenila.

V drugem delu pa so začele popuščati moči in gostje so stopnjevali prednost. Kljub obrambam vratarja Blaževiča je obramba nekajkrat slabo reagirala in gostje so prihajali do odbitih žog in posledično zadetkov. Koprivc je znova odigral zelo dobro, saj je bil z osmimi zadetki znova najboljši strelec tekme. Pri gostih pa je blestel vratar Kastelic, ki je zbral 16 obramb.

Naši fantje vedo, do kod segajo njihove zmožnosti, zato ta poraz ni nobena tragedija. Tudi v sredo, ko v Dobovo prihaja RK Celje Pivovarna Laško, bodo absolutni favoriti 18-kratni državni prvaki iz Celja. Vabljeni k ogledu te tekme, na kateri bodo domači fantje skušali čim bolje odigrati proti Celjanom.

RK Maribor Branik : MRD Dobova 28 (14) : 21 (10)

Statistika tekme:

RK Maribor Branik: Škalički, Čudič 1 obramba, Kastelic 16 obramb(2x7m); Cingesar, Žmavc 2, Kaleb 6, Špelić 3, Jamnik 2, Poklar 1, Sok 6(7m-1/1), Hrastnik 2, Fidel, Verdinek 3, Brajović, Čagalj 1, Bećiri 2; Trener: Slavko Ivezič

MRD Dobova: Supančič, Blaževič 8 obramb; Miklavčič 2, Ferkulj 3, Zafran, Humek L. 4, Rožman 1, Humek K., Seferović, Toporišič, Baznik, Kučič 2, Kaučič, Koprivc 8(7m-4/2), Bezgovšek 1, Hotko; Trener: Aleš Sirk

7m: RK Maribor Branik 1/1, MRD Dobova 4/2

Izključitve: RK Maribor Branik 12 min, MRD Dobova 8 min