Gimnast Luka Bojanc prvič v članski vrsti

13.10.2015 | 10:25

V nedeljo, 11. 10. 2015, je v Mariboru potekal 48. Šalamunov memorial, ki so se ga udeležili tekmovalci 13 držav. Prvič v njegovi 13-letni gimnastični karieri je Luka Bojanc nastopal v članski vrsti. V njegovem turnusu je nastopal tudi gimnastični as Slovak Samuel Piasecky, kar mu je predstavljalo še poseben izziv.

Moderator prireditve in priznani mariborski trener Aleksander Šajn je Luka na njegov prvi nastop pospremil z besedami: »Na bradlji se nam bo predstavil mladi up slovenske gimnastike Luka Bojanc«. Luka je vajo izvedel zelo lepo, le pri seskoku je naredil napako.

Še boljše nastope mu je, žal, preprečila bolezen, ki mu je pobrala kar precej moči, kar se je izkazalo na koncu vaj.

Luka je nastopal na vseh orodjih in v mednarodni konkurenci v mnogoboju zasedel 8. mesto.

Tekma je štela tudi za državno prvenstvo, kjer je osvojil štiri medalje. Vse so srebrne. Zasedel je drugo mesto v mnogoboju, na krogih, bradlji in drogu.

Luka je bil, glede na okoliščine, s prikazanim zadovoljen in že težko pričakuje nove tekme med gimnastičnimi asi.