Krkaši na Atletskem pokalu Slovenije v mnogobojih

7.10.2015 | 08:15

V soboto in nedeljo, 3. in 4. 10. 2015, je v Slovenj Gradcu potekal Atletski pokal Slovenije v mnogobojih. Ob zaključku sezone so bili naši atleti zelo uspešni. Sodelovanje z nepopolno ekipo je v skupnem seštevku prineslo ženski ekipi 4. mesto in moški ekipi 6. mesto. Krkaši so nastopili zelo dobro tako v posameznih kategorijah kot tudi posamično.

Po kategorijah so zasedli sledeča mesta: člani - 1. mesto, st. mladinke - 1. - mesto, st. mladinci - 2. mesto, ml. mladinke - 2. mesto, ml. mladinci - 3. mesto in pionirke U14 - 8. mesto.

Med člani je David Dušan Kastrevc zbral 5778 točk in osvojil prvo mesto. Klemen Bučar je bil s 5575 točkami tretji. Pri starejših mladinkah je Karla Ljubi s 3903 točkami osvojila prvo mesto. Norma Resnik se je z zbranimi 3227 točkami uvrstila na drugo mesto. Pri starejših mladincih je bil Žan Laznik prav tako drugi. Zbral je 3365 točk.

V kategoriji mlajših mladink je Tinkara Zalokar s 2464 točkami končala na četrtem mestu, Lea Jeriček pa z 2284 točkami mesto za njo. Pri mlajših mladincih je bil Jan Pureber enajsti (2804 točke). Kaja Rajšel je pri pionirkah U14 zbrala 2054 točk in zasedla 13. mesto.

Prvi dan tekmovanja se je Gregor Kokalović poškodoval in je po četrti disciplini deseteroboja moral odstopiti (do takrat pa je vodil s precejšnjo prednostjo).