4. nočni košarkarski turnir za pokal KS Drska

2.10.2015 | 11:35

V soboto, 26. 9. 2015, je bila glavna športna »dama« v telovadnici OŠ Drska košarkarska žoga. Po zelo uspešni in odmevni organizaciji poletne olimpijade med krajevnimi skupnostmi v Mestni občini Novo mesto je bila zadnja septembrska sobota namenjena že tradicionalnemu košarkarskemu turnirju 5 na 5. V športnem duhu se je ob častitljivi 650. obletnici Novega mesta pomerilo osem ekip iz različnih krajev.

Zmagali so člani ekipe KS Gotna vas, ki so bili najboljši tudi na poletni olimpijadi. Premagali so trikratne prvake – košarkarje ekipe Loka boys, tretje mesto so osvojili igralci ekipe KS Ločna-Mačkovec. Vrstni red ostalih ekip:

4. TAZADNJA EKIPA

5. ŠD DRSKA

6. KERAGRAD

7. KS KARTELJEVO

8. NRN

Najkoristnejši igralec (MVP) je bil po mnenju sodnikov Luka Derling.

Po izjemnem tekmovalnem vzdušju in odlični igri so torej prehodni pokal in s tem tudi pokal za prvo mesto prejeli košarkarji iz KS Gotna vas.

Organizatorji se zahvaljujemo vsem, ki ste turnir omogočili: Mestna občina Novo mesto, KS Drska, OŠ Drska, Zavarovalnica Tilia, , Atmosfera caffe in Frizerski studio Atmosfera , Steklarstvo Vidmar, Šepic tisk, Gostilna in slaščičarna Jakše, Pizzerija Halo alo, Kava bar Oaza, Rena, Manner.

Tudi z omenjenim vsakoletnim dogodkom KS Drska postaja ena najbolj aktivnih krajevnih skupnosti v MONM na področju športa.

Začela pa so se tudi različna rekreativna športna druženja, urnik z lokacijami si lahko pogledate na družbenem omrežju facebook ŠD Drska.