V Caliju v finalu tudi brežiški atletinji

20.7.2015 | 09:05

Lara Omerzu

Lara Omerzu

Nastja Modic

V kolumbijskem mestu Cali se je tudi za trinajsterico naših mladih atletov končalo svetovno prvenstvo za mlajše mladince. Za slovenski vrhunec je včeraj poskrbela ptujska atletinja Maja Bedrač, ki je v skoku v daljino priskakala do bronaste medalje. Daljavo 6,22 m, ki ji je prinesla ta velik uspeh, si je Maja izborila prav v zadnjem poskusu.

V finalu sta nastopili tudi dve brežiški atletinji. Lara Omerzu je v skoku v višino zasedla končno 9. mesto s preskočenimi 1,75 m, Nastja Modic pa je osvojila 11. mesto z osebnim rekordom 385 cm v skoku s palico.

V skoku s palico je nastopil tudi Rok Doberšek, ki je prišel do 27. mesta z rezultatom 4,40. Sara Sotošek je tekmovala v kvalifikacijah troskoka in prišla do 18. mesta (12,46 m), Agata Zupin pa je zasedla 30. mesto na 200 m s 25,07.

Grega Pavlovič je v teku na 200 m pritekel do 26. mesta z osebnim rekordom 21,82.

Prva dva tekmovalna dneva sta si polfinalni nastop priborila dva slovenska atleta. Anej Zupanc je v teku na 400 m s tretjim mestom v svoji skupini v kvalifikacijah izenačil svoj osebni rekord (48.44). V polfinalu je zasedel končno 23. mesto s časom 49.93. Aneja Simončič je v teku na 400 m ovire v svoji skupini zasedla tretje mesto s časom 1:01.09 in je v polfinalu zasedla končno 12. mesto z osebnim rekordom 59.87.

Tilen Lalič Šimenko (Štajerska Maribor) je v teku na 800 m s časom 1:53.98 popravil osebni rekord in le za slabe pol sekunde zaostal za uvrstitvijo v polfinale.

Preostali trije atleti (vsi Kronos Ljubljana) so nastopili v teku na 400 m ovire: Sandi Omeradžič 54.15, Samo Stankovič 56.19 in Kaja Škerlj 1:02.61, kar pa ni bilo dovolj za uvrstitev v naslednji krog tekmovanja.