Zmaga, dve tretji mesti in več osebnih rekordov krškim plavalcem

21.10.2014 | 08:20

Osem Celulozarjev je v soboto sodelovalo na 8. mednarodnem plavalnem mitingu Inles Ribnica 2014. Mladi plavalci so odlično odprli tekmovalno sezono 2014/2015, domov so prinesli zmago in dve tretji mesti ter kopico novih rekordov v 25-metrskem bazenu.

Na stopničke je dvakrat stopila Žana Maruša, zmagala je na 100 metrov prosto, bila tretja na 100 metrov delfin in 5. na 100 metrov hrbtno. Tretji je bil na 100 metrov prsno tudi Benjamin Poljšak, ki je na 100 metrov delfin osvojil 9. mesto in zabeležil še dve uvrstitvi med najboljših 15.

Na 100 metrov prsno se je za klubskim kolegom Benjaminom na 4. mesto uvrstil Tilen Mijokovič, ki je bil še 10. na 100 metrov delfin, 11. na 100 prosto in 12. na 100 hrbtno. Tri uvrstitve med 10 je v konkurenci z leto dni starejšimi plavalci zbral Tim Bizjak, 7. je bil na 100 delfin, 8. na 100 hrbtno, 9. na 100 prsno in 18. na 100 prosto (ter v treh odplavalnih disciplinah najboljši v svojem letniku), na 6. mesto pa je na 100 metrov delfin priplavala Jerneja Šribar. Bila je še 10. na 100 prosto in zabeležila še dve uvrstitvi med najboljših 15.

Alen Jular je bil najboljši na 100 metrov hrbtno na 11. mestu, 12. na 100 metrov prsno, 13. na 100 prosto in 16. na 100 delfin. Dve uvrstitvi med 30 je z osebnim rekordom na 100 prosto zabeležila tudi Lucija Marolt, dva osebna rekorda v treh nastopih pa je zabeležil Nik Sokolovič.