Preskok Krka 2013 - ko ni stadiona, je tudi trg dober

19.7.2013 | 09:00

V sredo je Atletski klub Novo mesto priredil prvi atletski miting na trgu v Novem mestu. Tovrstni dogodek smo bili »primorani« organizirati, če smo želeli obdržati tradicijo mitinga. Tako smo miting poimenovali 24. mednarodni atletski miting »PRESKOK KRKA 2013«. Tekmovanje smo izvedli v dveh disciplinah, in sicer v suvanju krogle za moške in skoku s palico za moške in ženske.

Udeležba je bila mednarodna, prišli so tekmovalci iz Hrvaške, Bosne, Nemčije in Slovenije.

V suvanju krogle je bil zelo zanimiv boj med Kemalom Mešićem (1. mesto 19.97m), Marinom Premerom (2. mesto 19,60m) in trenutno najboljšim slovenskim metalcem krogle, Markom Špilerjem (3. mesto 18.72m).

V moškem skoku s palico je prepričljivo zmagal domačin Andrej Poljanec s preskočenimi 5.00m, drugi je bil Novogoričan Jure Batagelj, ki je zmogel 4.80m, tretje mesto pa je pripadlo Splitčanu Josipu Petriševiću, ki je letvico preskočil na 4.30m.

Zelo napeto je bilo v ženski palici, kjer so dekleta, ki so stala na stopničkah vsa preskočila 3.80m. Prvo mesto je zasedla Jerneja Writzl iz ljubljanskega Mass-a, druga je bila domačinka Mateja Drobnič, tretje mesto pa je zasedlaPetra Malkoč iz Zagreba.

Pri izvedbi mitinga sta sodelovali tudi Agencija za šport in Mestna občina Novo mesto. Do sedaj najkvalitetnejše zaletišče za skok s palico pa je omogočilo podjetje Enigma.

Organizatorji smo z izvedbo mitinga zelo zadovoljni in skušali bomo tudi v prihodnje organizirati takšna tekmovanja in konkurenco še okrepiti.