Ivan Hotko državni amaterski državni prvak

16.2.2023 | 09:00

V soboto, 11.2.23, je v športnem centru Dolgi most v Ljubljani potekalo 10. Državno veteransko prvenstvo RS in prvo amatersko DP v Sloveniji pod okriljem Badmintonske zveze Slovenije.

V obeh kategorijah je nastopilo več kot 80 tekmovalcev iz 14. klubov Slovenije, med njimi so uspešno nastopili tudi člani BK Pišec.

Ivan Hotko je postal prvi amaterski državni prvak RS ter si s tem priigral vozovnico za svetovno amatersko prvenstvo.

Ostali veterani so zasedli vrhunska mesta, saj sta Bojan Hotko in Gregor Božič osvojila bronasto medaljo v kategoriji moških dvojic do 45 let.

- Matej Ogorevc / Jure Šinkovec BK Mengeš 7. mesto MD do 40 let

To je dokaz, da v BK Pišece ne delajo zgolj z mladimi igralci, ampak se badminton goji sistematično in delajo po danskem vzoru delovanja.

Pred člani kluba so pestri dnevi, saj se mladi igralci pripravljajo za turnir BZS U-15, medtem ko bodo člani konec meseca potovali v Sarajeno na ADA badminton ligo.

Podeljevalec na državnem prvenstvu je bil novi predsednik Badmintonske zveze Slovenije, ki je v pogovoru s predsednikom BK Pišece in predsednikom ŠZ ADA napovedal uradno srečanje v Brežicah, kjer vidi klub iz Pišec in Brežic kot nov regijski badmintonski center za razvoj in promocijo badmintona.