Sonce za Sončke na Bučki
26.11.2022 | 12:20
Na Bučki so se z odprtjem varstveno-bivalnega objekta, ki je nastal kot rezultat operacije Vzpostavitev ustreznih pogojev za aktivno udeležbo in nastanitve ranljivih skupin, uresničila dolgoletna prizadevanja za ureditev nastanitvene enote, ki bo omogočala bivanje 6 odraslim osebam z motnjo v duševnem in telesnem razvoju. Z zglednim sodelovanjem lokalne skupnosti (Občine Škocjan), države (MDDSZ), regionalnega razvojnega centra (RC Novo mesto), društva in zveze Sonček, projektantov, izvajalcev in nadzora smo projekt uspešno pripeljali k zaključku, da bo zaživel ter dosegel svoj namen.
Na slovesnem odprtju objekta, ki ga je povezoval Robi Erjavec, so v programu sodelovali člani društva Sonček - Društvo za cerebralno paralizo Dolenjske in Bele krajine, Zveze Sonček, učenci OŠ Frana Metelka Škocjana in malčki iz vrtca Bučka. Slavnostni trak so prerezali Jože Kapler, župan Občine Škocjan, Žiga Črnič, bodoči stanovalec, Emir Okanović, podpredsednik Zveze Sonček in Luka Omladič, sekretar v Kabinetu ministra z Ministrstva za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti.
Po ogledu nastanitvene enote, ko smo srečo in veselje delili tudi z vsemi prisotnimi bodočimi stanovalci in njihovimi svojci, so za pogostitev poskrbele pridne domačinke iz Društva podeželskih žensk Bučka.
Varstveno-bivalni objekt na Bučki bo bistveno izboljšal kakovost življenja stanovalcem (osebam z motnjo v duševnem in telesnem razvoju), v sklopu številnih novih aktivnosti pa možnost aktivnejšega vključevanja v družbo in večjo samostojnost. Upamo, da bo navdih in spodbuda tudi za ostale lokalne skupnosti, saj smo dolžni poskrbeti in olajšati življenje tudi ljudem z manj priložnostmi ter s težavami v telesnem in duševnem razvoju. To nas oblikuje kot skupnost.
Rok Petančič
Občina Škocjan
Za obeležje Ilki Vašte: ''Ne le, ker je...
Jožko: Spoštovane gospe in gospodje,...
Ob dnevu samostojnosti in enotnosti in ob...
vl: Prijazno vabilo gospe Vardijan vsem...
David Birk - državni prvak v olimpijskem...
Jožko: Čestitke David! Zelo lepe teže za...
Solze na Radiu 1 - Pred očmi njunih otrok...
Jožko: Predlog: novinarji pojdite do tega...
DL: Drugačno življenje mesta - Iz padle...
tapravpodgurc: spet bodo lahko ljubljančani pokupo...
Dieta, ki prežene maščobo - Sedem dni in trije kilogrami manj
čet, 2.2.2023
Martin Golob navdušil v Trebnjem
čet, 2.2.2023
DL: Semiški BKM z novo proizvodno halo pripravljen na nove partnerje
sre, 1.2.2023
Irena Yebuah Tiran: Prehlad je lahko usoden
čet, 2.2.2023
Drugačna jutra Gašperja Riflja
sre, 1.2.2023