Kristjanu Hočevarju tri točke UCI na Poljskem

6.6.2022 | 10:20

Gal Glivar v dresu Slovenije

Kristjan Hočevar v dresu Adrie Mobil

Kristjan Hočevar je na zadnji etapi dirke Po Malopoljski (UCI 2.2), Jablonka –Przehyba (125 km), osvojil 5. mesto, v skupnem seštevku pa končal 8., s čimer je osvojil 3 točke za svetovno kolesarsko lestvico.

Včerajšnja, zadnja etapa, je bila izredno zahtevna, s povsem gorskim zaključkom, težkim vzponom. Kristjan Hočevar je bil po pričakovanjih najboljši v vrsti Adrie Mobila. Na 5. mestu je za zmagovalcem zadnje etape in končnim zmagovalcem, Nemcem Jonasom Rappom (Hrinkow Advarics), zaostal 42 sekund. Nik Čemažar je bil 30. (+ 5:57 min), Kristijan Koren 59., Tilen Finkšt 60., Aljaž Jarc 61. in David Per 62. (vsi + 10:23).

V skupnem seštevku je Kristjan Hočevar končal na 8. mestu, s čimer je osvojil 3 točke za svetovno kolesarsko lestvico, za zmagovalcem Jonasom Rappom je zaostal 1:24 min. Nik Čemažar je bil 28. (+ 9:45 min), Kristijan Koren 42. (+ 14:25 min), David Per 48. (+ 15:36), Tilen Finkšt 52. (+ 16:54) in Aljaž Jarc 56. (+ 18:22 min).

Aljaž Colnar in Gal Glivar sta nastopila za reprezentanco Slovenije do 23 let na štiridnevni, etapni dirki,  Course de la Paix – Grand Prix Jeseníky (2.Ncup), na kateri je slavil Belgijec Lennert Van Eetvelt. Gal Glivar je končal na 81. mestu (+ 28:29 min), Aljaž Colnar pa je bil 89. (+ 32:38 min). Od Slovencev je bil najboljši Mihael Štajnar na 59. mestu.