Celulozarji na Pokalu Delfin

9.11.2021 | 08:20

Plavalci krškega Celulozarja so minulo soboto tekmovali v tivolskem bazenu v Ljubljani na Pokalu Delfin. Med skoraj 300 udeleženci iz Slovenije, Hrvaške in Italije so se izvrstno odrezali in v Krško prinesli kar devet odličij.

Najžlahtnejši lesk so imele medalje mladinca Tima Bizjaka, ki je zmagal na 100 in 200m mešano, na 100 prsno pa je bil srebrn. Zmago si je na 200 mešano priplavala kadetinja Maša Vasiljevič, ob tem pa je bila še tretja na 400m prosto in 50 delfin. Mladinka Anja Vrščaj si je priplavala srebro na 50 prsno, v isti disciplini je bil kadet Anej Krušič tretji, prav tako se je bronaste medalje veselil Matija Osetič na 200 mešano. Blizu zmagovalnega odra je bil tudi Jan Kozole (4. mesto na 100 prsno), Florijan Resnik je bil najvišje na 200 mešano  6. mesto), medtem ko se je kadet Luka Ferenčak najvišje uvrstil na 50 hrbtno z 9. mestom.

Omeniti velja, da so "Celulozarji" v prav vseh 30. nastopih odplavali osebne rekorde, za kar si zaslužijo iskrene čestitke.