Ela Petan med osem najboljših v Istanbulu

20.9.2021 | 08:20

Minuli vikend je bil zelo pestro tekmovalno obarvan za člane Fight Cluba Shony. Kandidatke za nastop na EP 2022 so v soboto, 18.9., nastopile na zadnji Pokalni tekmi Karate zveze Slovenije v Kranju, Ela Petan pa je s petčlansko zasedbo Slovenije nastopila na svetovnem pokalu v Istanbulu. Vsa dekleta, Tjaša in Saša Petković ter Ana Sever, so se v Kranju uvrstila v veliko finale, kjer so osvojile eno zlato (Tjaša v kategoriji mlajših kadetinj do 50kg) in dve srebrni medalji (Saša v kategoriji kadetinj nad 54kg in Ana v kategoriji mladink nad 59kg). Ela Petan pa je tekmovanje v Kranju izpustila zaradi nastopa na 3. tekmi svetovnega pokala WKF Karate 1 Youth League 2021, v Istanbulu. Ela je začela odlično, v osmini finala s 6:2 izločila Avsar Karyo iz Turčije, v četrtfinalu pa klonila proti aktualni evropski viceprvakinji, Panchukovi iz Ukrajine. Slednja je polfinalu izgubila z Vlasakovo, vodilno na svetovni rang lestvici, zato možnosti repasaža za bron ni bilo.

Vsem dekletom gredo iskrene čestitke za njihove nastope in osvojena odličja. Vsem, ki našim športnikom omogočajo nastopanje na tekmovanjih najvišjega ranga, kjer vsak nastop predstavlja neprecenljivo izkušnjo, kar je zagotovo temeljni pogoj njihovega razvoja, se iskreno zahvaljujemo!