Odlični nastopi AK Krka Novo mesto na DP v krosu; Kobe državni prvak

30.3.2021 | 09:50

Atleti in Atletinje AK Krka Novo mesto so izjemno nastopili na Prvenstvu Slovenije v krosu. Primož Kobe je postal državni prvak, na prvenstvu pa so naši atleti in atletinje osvojili še štiri medalje.

V Murski Soboti je 27.03.2021 potekalo Prvenstvo Slovenije v krosu. Najboljše se je odrezal Primož Kobe, ki je trenutno v izjemni formi in brez težav zmagal na 8000m dolgi razdalji. Tekmovanje je potekalo po zelo razgibani progi in je vse oviral zelo močan veter.

Uspeh so dopolnili še Klara Ljubi, ki je med članicami osvojila drugo mesto, Jakob Čop, ki je pri mlajših članih na 8000m tudi osvojil drugo mesto. Tretja pa sta bila Nina Pečnik pri mlajših mladinkah, ki se razvija v odlično tekačico, ter Jošt Žnidaršič, ki se je po skoraj triletnem premoru vrnil na tekmovanja.

V moški konkurenci v vseh kategorijah pa so krkaši osvojili odlično 2. mesto.