Umrla legenda namiznega tenisa

1.12.2020 | 07:20

Jacques Secretin je igral tudi v Novem mestu. Žal, na tem posnetku kaže hrbet.

Prejšnjo sredo je umrl Jacques Secretin. Francoz je bil znan po tem, da je s svojimi vragolijami za namiznoteniško mizico rad spravljal ljudi v smeh in na ta način k igranju pingponga privabil tisoče ljudi. Sicer pa je bil vrhunski igralec. Med tekmovalno kariero v 70. in 80. letih je osvojil številne kolajne na svetovnih in evropskih prvenstvih v posamični in ekipni konkurenci ter med dvojicami. A za namizni tenis je veliko naredil tudi takrat, ko se ni več udeleževal velikih tekmovanj.

To smo se lahko prepričali tudi v Novem mestu leta 1987, ko je pred polno dvorano – nekateri so takrat poročali o tisoč obiskovalci, s svojim soigralcem Vincentom Purkartom pokazal čarobnost igre za zeleno mizico. Najprej sta s partnerjem zabavala obiskovalce, nato pa sta se pomerila z dvema obetavnima slovenskima igralcema.

Fotografija, na kateri je Francoz Secreten, ki kaže hrbet, ovekoveča igro s takratnima obetavnima mladincema Komcem in M. Hribarjem. Objavljena je tudi v knjigi Da bi se bolje poznali, ki jo je ob 70-letnici kluba izdal NTK Krka Novo mesto.

Jacques Secretin je umrl v 72. letu starosti in spomin nanj v Novem mestu še dolgo ne bo zamrl.