Triglav previsoka ovira za Trote

12.11.2019 | 09:30

Kranjska Športna dvorana Planina je v soboto gostila obračun 6. kola 2. SKL med Triglavom in Troti. Novomeščani so bili tokrat ves čas v zaostanku, v 34. minuti rezultat poravnali, končnica pa je bila zopet v domeni Kranjčanov, ki so tekmo dobili z 12. točkami razlike.

2. SKL, 6. kolo:

Sobota, 9. november:

ECE TRIGLAV : TROTI 85:73 (19:9, 23:20, 24:29, 19:15)

Strelci za Trote: Ristić 18, Prus 15, Gorenc 13, Savić 12 (11 skokov), Mežan 11, Verbič 4, Lopatič, Šteblaj, Mervar.

STATISTIKA

Troti so na Gorenjsko pripotovali brez Bojana Krivca, ki še okreva po poškodbi mišice, manjkal je tudi Rok Vidrih, ki se je poškodoval na gostovanju pri Iliriji. Po prvih 20 minutah je bila prednost domačih 13 točk. Novomeščani enostavno niso našli rešitve za razpoloženega Gabra Ožegoviča, najboljšega strelca 2. SKL.

Ob koncu tretjega dela tekma so Troti začeli topiti prednost Gorenjcev, po trojki Prusa ter koših Gorenca in Ristića, ki je zadel še dodatni prosti met, je na semaforju pisalo 66:66. Nato so ponovno sledile minute domačih, ki so z delnim izidom 16:0 odločili zmagovalca obračuna.

Črt Ristić je tekmo zaključil z 18 točkami, do drugega dvojnega dvojčka v sezoni je prišel Rok Savić, ki je 12 točkam dodal 11 skokov. Pri domačih je 39 točk dosegel Ožegovič.

Novomeščani so izgubili drugič zapored, kljub temu pa ostajajo na visokem tretjem mestu. Mesto pred njimi so Kranjčani, ki pa so odigrali tekmo manj kot vodilna Mesarija Prunk.

Trote v sedmem kolu čaka tekma proti Celju, ki je v seriji treh zaporednih zmag. Obračun na Livadi bo na sporedu v soboto ob 19. uri.