Odlični rezultati AK Krka na dvoranskem DP (U20) v atletiki

18.2.2019 | 08:30

V soboto, 16. 02. 2019, je v Olimpijskem vadbenem centru Novo mesto potekalo državno prvenstvo za starejše mladince in mladinke v atletiki. Atleti in atletinje AK Krka so osvojili osem medalj, dva klubska rekorda, junak dneva je postal Matevž Šuštaršič, ki je s časom 22''13 zmagal na 200 m in postal državni prvak. Še pred tem je odlično tekel tudi na 60 m in postavil nov klubski rekord, ki je sedaj 7''00, kar je zadostovalo za končno 3. mesto. Klubski rekord je popravil tudi Tilen Novak v teku na 60m ovire. Nov rekord je 8''57. Rezultat bi bil še boljši, če se Tilen ne bi spotaknil ob četrto oviro in skoraj padel vendar pa je to zadostovalo za 2. mesto.

Presenetil je tudi tekač Aljaž Lenič, ki je s hrabrim tekom na 800m osvojil 2. mesto s časom 2'01''33. Drugi mesti sta tudi osvojila Ana Grobler s časom 10'54''82 in Rok Rudman s časom 9'52''99, oba na 3000 m. Klubski uspeh sta še dopolnila Andraž Durjava v troskoku (13,91 m) in Jože Švirt z novim osebnim rekordom 4,20 m v skoku s palico. Oba sta osvojila 3. mesto.