Karate klub Krka Črnomelj na državnem prvenstvu JKA do 15 medalj

12.2.2019 | 09:10

Konec tedna se je 26 članov Karate kluba Krka iz Črnomlja udeležilo državnega prvenstva JKA Slovenija, ki je potekalo v športni dvorani Gimnazije center v Celju. Tekmovanja se je udeležilo 206 karateistov in 28 ekip iz 11 karate klubov. Črnomaljski karateisti so nastopali v dveh disciplinah; kate posamezno in kate ekipno. Tekmovalci so skupaj osvojili 15 medalj, od tega 3 zlate, 6 srebrnih in 6 bronastih ter zasedli štiri uvrstitve na 4. mestu. Najuspešnejša tekmovalka kluba na tem tekmovanju, z osvojenima dvema naslovoma državnih prvakinj, je bila Ester Horn.

ZLATE MEDALJE so osvojili:

Ester Horn, ml. deklice A

Špela Tihi, OPP

KRKA1 kate ekipno (Ester Horn, Ema Krašna, Aleksandra Dimovska)

Mihael Rukše, veterani A

KRKA3 kate ekipno (Mihael Rukše, Franci Papež, Otmar Zajc)

Nehvaležno 4. mesto so osvojili:

Ajda Živa Horvat, malčice

Ajla Čurić, st. kadetinje A

Loris Macedoni, mladinke B

KRKA2 kate ekipno (Nika Miketič, Any Ostanek, Aila Mariella Zukanovič)

Nastopali so še: Jurij Vid Horvat, Gloria Dimovska, Swen Horn, Karolina Horn in Jakob Irt.

Izjemno uspešni rezultati na DP so potrditev pravilnega, rednega in uspešnega dela, ki ga s svojimi varovanci opravlja trener Franjo Horn. Vsekakor pa ne smemo pozabiti tudi na zelo pomembno podporo vodstva lokalnega okolja in predvsem tudi staršev, ki svoje otroke vzpodbujajo, usmerjajo, jim stojijo ob strani ter so nanje ponosni. Vsem se za sodelovanje in podporo najlepše zahvaljujemo.