DL: Porumenela fotografija - Pri oranju odločale desetinke

14.11.2018 | 11:10

Na njivah Kazensko-poboljševalnega doma Dob pri Mirni je na petkovo avgustovsko popoldne leta 1992 potekalo 25. tekmovanje traktoristov Dolenjske in Bele krajine, ki se ga je udeležilo rekordnih 37 tekmovalcev. V kategoriji oračev nad 20 let je prvo mesto zanesljivo osvojil Anton Filak iz Črnomlja z 211,7 točke, drugi je bil Janez Miklič z Gorenjih Kamenc pri Novem mestu s 198,4 točke, tretji pa Darko Kastelic iz Trebnjega s samo za desetinsko nižjo oceno. V kategoriji tekmovalcev, starih manj kot 20 let, so se na prva tri mesta uvrstili orači s Srednje kmetijske šole Grm. Na fotografiji sta oče in sin Janez in Jani Miklič. Janez je bil, kot smo takrat zapisali v Dolenjskem listu, daleč najbolj izkušen dolenjski traktorist, saj je v oranju tekmoval že od leta 1974. Šestkrat je postal dolenjski prvak, v republiškem merilu pa je bil dvakrat drugi. Tudi na prvem tekmovanju oračev v samostojni Sloveniji je osvojil drugo mesto, dobro pa se je odrezal tudi sin.