Štiri medalje za KBV Sevnica, najboljši Robert Pavčnik

2.11.2015 | 09:15

Pozno v sobotno noč se je v mestni športni dvorani v Kutini na Hrvaškem končal 17. mednarodni kickboxing turnir, ki je privabil kar 429 tekmovalcev iz 49 klubov iz petih držav. Nastopajoči so se med seboj pomerili v disciplinah Point figththing, light contact, kick light, full contact, Low kick in K-1. Med njimi so se predstavili tudi člani KBV Sevnica, ki so nastopili v kick light disciplini. Na turnirju, ki je v koledarju svetovne WAKO organizacije, so osvojili 4 medalje, 1 zlato, 2 srebrni in 1 bronasto.

Naš najboljši posameznik je bil Robert Pavčnik, ki je med člani v težnostni kategoriji -74 kg osvojil prvo mesto. V večernem finalu se je pomeril z izkušenim tridesetletnim Hrvatom Ledinščakom in ga gladko premagal z maksimalnim rezultatom 3:0. Obe dekleti, kadetinja Aleksandra Spaseski in mladinka Teja Cesar, sta se tudi prebili v večerni finale, kjer pa sta klonili proti bolje pripravljenima tekmovalkama iz Bosne in iz Hrvaške. Obe sta na koncu osvojili odlično drugo mesto. Mladincu Janu Androjna pa se je uspelo prebiti do polfinala, med štiri najboljše in tam je zaključil svoj nastop z osvojitvijo tretjega mesta. Naši mladi športniki so na turnirju pokazali dobro fizično pripravljenost, manjkale pa so jim predvsem še izkušnje. Za še boljše rezultate bo potrebno pokazati več agresivnosti, hitrih in eksplozivnih akcij presenečenja. Vsekakor pa se bo od njih v bodoče pričakovalo predvsem več borbenosti. Trener Denis Orač in njegov pomočnik Žiga Žveglič sta bila na koncu nad prikazanim in doseženim zadovoljna.