Na 1. Nočnem teku Metlika pretečenih 1100 km

9.6.2015 | 14:40

V Metliki se je prvo junijsko soboto odvil velik športni tekaški dogodek 1. Nočni tek Metlika pod organizacijsko taktirko Kulturno-umetniškega društva Plac, katerega se je udeležilo skoraj 200 tekačev!

Belokranjsko mesto Metlika letos praznuje 650 let podelitve mestnih pravic in v Kud-u Plac so se na pobudo nekaj individualnih metliških tekačev odločili, da počastijo obletnico s tekaškim dogodkom po starih in novih mestnih ulicah.

Trasa proge je bila dolga 4 km in 8 km. 111 tekačev in tekačic se je 6. junija, ob 21:30 uri, izpred mestne hiše pognalo do cilja po 4 km progi, 82 tekačev in tekačic pa je uspešno preteklo 2 kroga razgibane proge in premagalo razdaljo slabih 8 km. 193 udeležencev iz treh belokranjskih občin (Metlika, Črnomelj, Semič), s hrvaške strani Kolpe, z Dolenjske, Notranjske in Gorenjske, je skupaj preteklo 1100 km v natanko 89-ih urah!

Vseh 193 tekačev je za udeležbo na teku prejelo športno tekaško majico, buteljko Vina Šturm in praktična darilca. Med tekom so tekače po celotni progi z aplavzi in vzkliki spodbujali navdušeni domačini, ki so se dodobra vživeli v vlogo navijačev. Po teku, ki je med tekači minil brez poškodb in težav, so se tekači osvežili s sadjem, z belokranjskimi pogačami, z domačim jogurtom in vodo.

Na metliškem gradu je ob 23. uri sledila svečana podelitev pokalov, kolajn, šampanjcev in praktičnih daril najboljšim trem med moškimi in ženskami po različnih starostnih kategorijah na 8 km ter najboljšim trem absolutno na 4 km in 8 km razdalji. Nekaj praktičnih daril je bilo podeljenih tudi srečnim izžrebancem štartnih številk ter najmlajšemu (10 let), najstarejšemu (62 let) in najpočasnejšemu udeležencu teka.

Na 4 km je med ženskami absolutno zmago slavila 12-letna Lea Haler iz Sevnice s časom 14:27.7, med moškimi pa 38-letni Ciril Totter iz Gribelj s časom 13:15.8. Na 8 km je bila med ženskami absolutna zmagovalka 16-letna Ema Plut iz Metlike s časom 33:09.0, med moškimi pa je bil absolutni zmagovalec 21-letni Jaka Dragoš iz Gradaca s časom 26:24.9, ki je prejel tudi glavno nagrado 'Izlet v Benetke za 2 osebi' agencije Kompas.

Prvi Nočni tek Metlika je Kud Plac vključil v vseslovenski projekt »Slovenija v gibanju«, katerega ambasador je predsednik Borut Pahor. Tekači so s pripravami na tek in s samim tekom po progi v projekt prispevali 193 ur športnega gibanja!

Organizator Kud Plac se iskreno zahvaljuje vsem, ki so bili del športnega dogodka, predvsem Občini Metlika in podjetjem ter posameznikom, ki so prireditev podprli finančno in materialno, medijem za medijsko podporo, lokalnim prebivalcem za navijanje in razumevanje ob popolni zapori ceste, ekipi prostovoljcev za pomoč k uspešni organizaciji dogodka ter tekačem za zaupanje in iskrene pohvale!

Uradni rezultati vseh tekačev so objavljeni na povezavi Rezultati 1. Nočni tek Metlika.

Tekst in foto: Kud Plac