Atleti Krke na mitingu v Novem mestu in pionirskem pokalu v Celju

Celje

Celje

Novo mesto

Novo mesto

V petek, 8. 6. 2012, je v Novem mestu potekal prvi od treh mitingov, ki jih naš klub organizira v juniju. David Kastrevc je kopje vrgel do novega osebnega rekorda - 59.33m in osvojil drugo mesto. Pri pionirkah je Saša Kmet prav tako zasedla drugo mesto z metom dolgim 27.73m.

Jaka Žulič je pri starejših mladincih (1.75kg disk) s 54.13m zmagal v metu diska. Tadej Hribar pa je s 53.64m osvojil prvo mesto v članski konkurenci (2kg disk) . Oba sta nastopila še v suvanje krogle in vsak v svoji kategoriji zasedla prva mesta. Jaka je 6kg kroglo sunil 15.82m daleč, Tadej pa je 7kg kroglo sunil 15.41m daleč. Pri mlajših mladnikah je 3kg kroglo suvala Petra Kolenc. Z 10.24m je zmagala.

Pri pionirkah sta v višino skakali Kaja Gorjup in Špela Turk. Kaja je preskočila 150cm in osvojila prvo mesto, Špela pa je bila s 145cm druga. Isto višino je pri mlajših mladinkah za zmago preskočila tudi Ana Jankulovska, Ana Jurečič pa je bila s 135cm druga.

Marko Kolenc je pri pionirjih osvojil prvo mesto v skoku v daljino, Tjaša Dragan pa je bila med članicami prva v troskoku (10.65m).

Leopold Saje je nastopil v teku na 10.000m in z 39:42.0 zasedel tretje mesto.

Davorin Cimermančič do norme za Mladinsko svetovno prvenstvo

Na četveroboju mladinskih reprezentanc Hrvaške, Češke, Madžarske in Slovenije, ki je v soboto, 9. 6. 2012, potekal v Slovenj Gradcu, je Davorin Cimermančič v teku na 3000m z zaprekami z rezultatom 9:09.33 postavil nov osebni in klubski rekord ter hkrati dosegel tudi A normo (9:10)  za nastop na Mladinskem svetovnem prvenstvu, ki se bo v juliju odvijalo v Barceloni.

Na četveroboju je nastopil še Ahac Moretti, ki je tokrat v višino preskočil 195cm in zasedel 6. mesto.

Atletski pokal Slovenije za pionirje in pionirke U16 v Celju

Dekleta so v seštevku Atletskega pokala Slovenije zbrala 124 točk in osvojila 5. mesto. Fantje so bili s 85 zbranimi točkami šesti. Naši pionirji in pionirke pa so v Celju dosegli tudi kar nekaj osebnih rekordov in celo en klubski rekord. Le-tega je postavila Tara Pleško v teku na 2000m. To razdaljo je pretekla v 7:13.67 in si s tem rezultatom prislužila srebrno medaljo. Nov osebni rekord je v teku na 80m z ovirami postavila Tjaša Potočar. Z rezultatom 12.17s je prav tako osvojila drugo mesto.

Ema Štukelj je postavila osebni rekord v teku na 1000m - 3:05.67, s katerim si je pritekla tretje mesto. Na isti razdalji je bila Zarja Fabjan enajsta (3:28.49).

Zala Lavrič je osvojila tretje mesto v suvanju krogle. Kroglo je sunila 9.72m daleč.

Saša Kmet je nastopila v metu kopja in z rezultatom 32.53m zasedla 4. mesto.

Peto mesto in osebni rekord je dosegla Kaja Grojup v skoku v višino. Njena nova znamka sedaj znaša 155cm. Špela Turk je preskočila letvico na 145cm (enajsto mesto).

Tinkara Zalokar je 100-metrsko preizkušnjo pretekla v času njenega novega osebnega rekorda - 13.61s (enajsto mesto). Osebni rekord je postavila tudi Jana Medle v skoku v daljino - 471cm. To je bila za Jano ena prvih tekem na kateri se je morala pri skoku v daljino odrivati iz deske in ne iz cone.

Še ena naša pionirka se je veselila osebnega rekorda - Nina Kukman v teku na 300m. To razdaljo je pretekla v 45.77s (sedemnajsto mesto).

Hitre so bile tudi naše pionirke - Tinkara Zalokar, Jana Medle, Saša Kmet in Tjaša Potočar - v štafetnem teku 4x100m. Z rezultatom 52.52s so osvojile drugo mesto.

Pri pionirjih je Žiga Maver v teku na 1000m z rezultatom 2:46.58 zasedel 3. mesto. Rok Pugelj je to razdaljo pretekel v 3:07.58 (9. mesto). V teku na 3000m je Žan Štukelj končal na 4. mestu (10:11.22).

Marko Živković in Tilen Ovniček sta v teku na 300m postavila svoja nova osebna rekorda. Marko je 300m pretekel v 40.59s (8. mesto), Tilen pa v 41.76s (9. mesto).

Za Mitjo Kolenca in Primoža Potočarja je bila prav tako kot za Jano Medle to ena prvih tekem na katerih nista skakala iz cone, ampak iz deske. Oba sta dosegla osebna rekorda. Mitja je bil s 530cm sedmi, Primož pa s 508cm trinajsti.

V štafetnem teku 4x100m so Mitja Kolenc, Primož Potočar, Tilen Ovniček in Marko Živković osvojili tretje mesto (51.10s).