Mladi igralci BK Mirna osvojili 7 od 10-ih državnih naslovov

4.6.2012 | 09:00

V soboto, 2. junija, je v Medvodah potekalo državno prvenstvo v badmintonu v kategorijah do 11 in 15 let. Igralci BK Mirna so prikazali odlične predstave in osvojili kar sedem naslovov državnih prvakov od desetih možnih! V kategoriji U 11 sta Julija Kolenc in Anej Cizelj osvojila vse tri naslove državnih prvakov. Zmagala sta v posameznih igrah, skupaj v igrah mešanih parov, v igrah dvojic pa je skupaj z Julijo slavila Vita Lešnik (BK Kungota), pri dečkih pa se je skupaj z Anejem veselil zmage Matevž Herman.

V kategoriji U 15 je Ema Cizelj osvojila dva naslova državne prvakinje, in sicer med posameznicami ter v dvojicah skupaj z Cecilijo Barut (BK Bit); v mešanih parih pa sta Ema Cizelj in Miha Ivanič (BK Medvode) osvojila drugo mesto. Nika Arih je osvojila tretje mesto med posameznicami, v igrah mešanih parov pa si je tretje mesto skupaj z Urbanom Hermanom delila s klubskim kolegom Domnom Laznikom in Lio Šalehar (BK Kočevje). Pri fantih do 15 let je Urban Herman osvojil tretje mesto med posamezniki ter drugo mesto v igrah dvojic skupaj z Andražem Krapežem (BK Bit), v tej kategoriji pa sta odlično tretje mesto osvojila še mlada Domen Laznik in Gašper Krivec.

Tudi ostali igralci, ki niso posegli po kolajnah, so prikazali dobro in borbeno igro, zato čestitke vsem!