Krkini krosisti spodbudno za začetek sezone

3.4.2011

V Velenju je bilo včeraj Državno prvenstvo v krosu za vse starostne kategorije. Udeležili so se ga tudi naši atleti, za katere je bil to krstni nastop na tekmovanjih v klubskem dresu.

Med pionirkami U14 sta zelo dobro opravili z 2-kilometrsko progo Ema Štukelj (8. mesto) in Zarja Fabjan (12. mesto), med pionirji U16 pa je prav tako uspešno s 3-kilometrsko progo opravil Žiga Maver. Med mlajšimi mladinci je nekoliko presenetljivo 6. mesto osvojil Matjaž Pregrat, ki je za pet kilometrov porabil 18 min in 9 s, svoj krstni nastop na krosih pa je v isti kategoriji doživel tudi Jan Kruljac, ki je osvojil 12. mesto.

S tem tekmovanjem se je tudi uradno odprla poletna sezona za tekače, med katerimi je gotovo nekaj takih, za katere bomo še slišali.