Brežiški strelci tudi po 4. turnirju pokalnega prvenstva ostajajo v vodstvu

23.1.2018 | 08:45

Za strelci z zračno puško in pištolo je že 4. turnir ligaškega tekmovanja za pokal Slovenije, kjer Brežičani ostajajo v tesnem vodstvu, vsega točko pred Ptujčani. Pred turnirjem v Ormožu jim je sicer kazalo bolj slabo, saj so v kadetski ekipi zaradi bolezni ostali brez obeh reprezentantk, Sare Ščuri in Pie Srpčič, vendar sta se oba »rezervista«, Matias Srpčič in Benjamin Pšeničnik dobro izkazala, tako da kadeti še naprej ostajajo na 1. mestu. Tretja članica ekipe je bila Nasiha Žilić, ki je med posameznicami zasedla 2. mesto. Na skupno 1. mesto so se v Ormožu prebili brežiški mladinci v postavi Anže in Urška Gmajnič ter Gregor Kuhar. Brat in sestra Gmajnič sta osvojila 2. in 3. mesto. Med mladinkami je bila druga članica novomeških Gorjancev Klara Smolič.

Zelo dramatično je bilo v članski 1. A ligi. Brežičani (David Rožman, Silvo Kostrevc in Matej Krajnčič) so za prvim mestom zaostali za vsega tri kroge, za drugim pa samo za enega, a kljub temu zasedli »šele« 4. mesto, zaradi česar so v skupni uvrstitvi članske prvoligaške lestvice zdrsnili na 5. mesto. V 1.B ligi Sevničani zasedajo 2. mesto, novomeški Gorjanci pa so četrti. Do konca sta na sporedu še dva turnirja.