Krkini atleti z osebnimi rekordi in medaljami

30.1.2017 | 09:30

V soboto, 28.1.2017, sta v Celju potekali dve tekmovanji, in sicer Državno prvenstvo za pionirje U16 in miting. Zelo uspešni so bili atleti Atletskega kluba Krka. Mnogi so postavili osebne rekorde, na državnem nivoju pa so pobrali kar štiri medalje.

Miting Celje

Na mitingu v Celju so nastopili atleti v teku na 60m in 60m z ovirami. Najbolje uvrščena v teku na 60m je bila Tinkara Zalokar, ki je zasedla drugo mesto med članicami s časom 7.89s. V teku na 60m z ovirami med mlajšimi mladinkami je zmagala Lara Florjančič s časom 9.73s.

Pri mlajših mladincih v teku na 60m z ovirami je Anej Umek s časom 8.76s zasedel drugo mesto, Anže Durjava pa je bil četrti (9.40s).

V teku na 60m med člani pa so nastopili še: Matevž Šuštaršič (7.42s), Mario Križman (7.60s – izenačen osebni rekord), Sašo Čučnik (7.63s), Rok Kebelj (7.71s), Anej Umek (7.77s), Julij Kramar (7.77s – osebni rekord), Anže Durjava (7.82s).

Med članicami pa sta nastopili še Lara Florjančič, ki je bila v B finalu druga s časom 8.16s in Lea Jeriček, ki je v cilj prišla v času 9.09s.

Državno prvenstvo za pionirje U16

Iz Celja so se atleti Atletskega kluba Krka vrnili bogatejši za štiri medalje na državnem prvenstvu. Državni prvak v teku na 60m je postal Tilen Novak, ki je tekel 7.40s in dosegel nov osebni rekord. Tilen je nastopil še v teku na 60m z ovirami, kjer pa je bil četrti tudi z osebnim rekordom (9.37s). Državna podprvaka pa sta postala skakalca in sicer, Loti Gorjanec v skoku v višino s preskočenimi 157cm in Jaka Kunej v troskoku z daljavo 10.90m. Jaka je nastopil še v skoku v daljino, kjer je bil z daljavo 5.35m sedmi; do bronastega odličja ga je ločilo zgolj 14cm. Bronasta pa je bila Eva Murn v skoku v višino (157cm - OR).

V teku na 60m je Jarc Jan napredoval v B finale, kjer je bil tretji z novim osebnim rekordom 7.86s. V tej disciplini so nastopili še: Henigman Urban (8.08s – OR), Jan Slak (8.18s - OR), Tilen Smolič (8.24s - OR).

Na 60m z ovirami smo imeli še enega predstavnika in sicer Dina Avdibašića, ki se je na debitantskem nastopu na državnem prvenstvu v tej disciplini odlično odrezal. V kvalifikacijah je tekel osebni rekord 9.40s in zasedel peto mesto in se uvrstil v A finale, kjer pa je zasedel končno šesto mesto s časom 9.48s.

V skoku v daljino je nastopil še Nejc Barbo, kjer je skočil 4.76m daleč.

Pri pionirkah se je v teku na 60m najbolje izkazala Kaja Rajšel, ki je v kvalifikacijah odtekla nov osebni rekord 8.26s in se uvrstila v B finale, kjer pa je zmagala s časom 8.14s in ponovno podrla osebni rekord. Nastopile pa so še: Maša Kočevar (8.47s - OR), Klara Svenšek (8.57s), Nina Petkovič (8.75s), Veronika Sadek (8.79s - OR), Patricia Fabjan (8.80s – izenačen OR), Nika Korasa (8.87s)

V skoku v višino smo imeli še tri predstavnice in sicer Metka Strahinič je preskočila 140cm (OR) in zasedla sedmo mesto, Nika Kovač je preskočila 135cm (OR), Nika Povhe pa 125cm (OR). Metka Strahinič in Nika Povhe sta nastopili še v skoku v daljino. Metka je skočila 4.12m daleč, Nika pa 3.26m.

V troskoku pa je Eva Murn z daljavo 9.49m zasedla šesto mesto.