Šahisti na Terme Krka Open 2016

25.10.2016 | 09:20

Šahovsko društvo KRKA Novo mesto je ta vikend v hotelu Šport na Otočcu organiziralo tradicionalni turnir v standardnem šahu Terme Krka OPEN 2016. Na že petem tovrstnem turnirju, ki ga omogočajo Krka, tovarna zdravil, Mestna občina Novo mesto in številni manjši pokrovitelji, je sodelovalo 49 šahistov in šahistk iz vse Slovenije, nekaj sodelujočih pa je bilo tudi iz sosednje Hrvaške in Italije.

V sedmih kolih po švicarskem sistemu so skupaj odigrali 168 šahovskih partij, od katerih so najbolj borbene trajale več kot štiri ure. Med turnirjem so številni mladi igralci in igralke izboljšali svoj mednarodni FIDE ELO rating, poseben dosežek pa je uspel devetnajstletnemu igralcu iz Krškega Petru Urbanču, ki je na tem tekmovanju presegel mejo 2300 točk ratinga in osvojil naziv FIDE mojstra.

Končni vrstni red v izenačeni konkurenci je bil naslednji:

1. Peter Urbanč (ŠK Triglav Krško) 6 točk

2. Teo Tomulić (ŠD KRKA Novo mesto) 5,5 točke

3. Jan Marn (ŠK Komenda) 5,5 točke

4. Nuša Hercog (Celjski ŠK) 5 točk

5. Tisaj Domen (ŠK Komenda) 5 točk

Podelili so še nekaj nagrad v posebnih kategorijah. Med seniorji je bil najboljši Rado Tavčar iz Podpeči, med dekleti Suzana Urbanč iz Krškega, med fanti in dekleti do 12 let pa sta bila najboljša Bor Kavčič (ŠD Posočje) in Tjaša Pajek (ŠK Trebnje BMP).