Brežiški Sokoli zelo uspešni v Mariboru

24.10.2016 | 09:15

V nedeljo, 23.10.2016, je v Mariboru potekalo mednarodno gimnastično tekmovanje za 49. Šalamunov memorial. V dopoldanskem delu v kategoriji MAG U15, namenjenem za mlajše telovadce, so nastopili trije brežiški Sokoli: Beno Kunst ter Boris Milošević in Tim Jambriško, slednja kot člana kadetske gimnastične reprezentance.

Najboljše med njimi se je odrezal Tim, ki je zmagal v mnogoboju šestih orodij pred slovaškim reprezentantom Antalecom in reprezentančnim kolegom Anžetom Hribarjem. Tim je osvojil še pet srebrnih odličij na posamičnih orodjih (krogi, preskok, konj z ročaji, drog in parter) ter bron na bradlji. Borisu so za las ušle stopničke v mnogoboju, si je pa z zelo uspešno izvedeno vajo na drogu prisvojil zlato odličje. Beno Kunst je v mnogoboju osvojil 8. mesto, najuspešnejši pa je bil na drogu, ko je za zmagovalnim odrom zaostal za pičlih 0,05 točke in osvojil 4. mesto.