Krkini atleti na mitingu v Šentjerneju

25.8.2016 | 11:10

Naši, predvsem mladi atleti, se mitinga v Šentjerneju udeležujejo že tradicionalno. Letos je bila udeležba naših mladih množična, dosegli pa so tudi veliko osebnih rekordov.

Pri mladinkah je zmagala Tinkara Zalokar z rezultatom 12.29s, pri članicah pa Tjaša Potočar s časom 13.27s. Obe sta prejeli tudi pokal za najboljši rezultat v svojih kategorijah. Mitja Kolenc je zmagal v skoku v daljino z novim osebnim rekordom (6.15m), Jakob Gimpelj pa je slavil v teku na 1500m s časom 4:35,75; prejel je tudi Memorialni pokal Poldeta Bučarja.

Na 100m so naši atleti dosegli naslednje rezultate. Med člani je Sašo Čučnik zasedel drugo mesto s časom 12.18s, druga je bila med članicami tudi Katja Ponikvar (14.65s).

Med mladinci je Mitja Kolenc zasedel četrto mesto s časom 11.54s, Jan Pureber je dosegel nov osebni rekord (12.20s) in osvojil sedmo mesto, Leon Čulk je bil osmi (12.28s), Tadej Rolih si je pritekel osebni rekord (12.42s), Kramar Julij pa je v cilj pritekel v času 12.51s.

V skoku v višino je med mladinkami Špela Turk zasedla drugo mesto s preskočenim 150cm, Domen Koračin pa med mladinci peto (155cm).

V teku na 1500m je Andraž Seničar zasedel tretje mesto (4:41,23), Matevž Rom pa četrto (5:38,88).

Med pionirkami U16 sta zmagali Florjančič Lara v skoku v daljino (5.17m – osebni rekord) in Ela Kolar v teku na 1000m z rezultatom 3:29,27.

V teku na 60m so kar trije od štirih naših nastopajočih podrli osebne rekorde. Najboljši med je bil Tilen Novak s časom 7.53s (osebni rekord) in osvojenim drugim mestom, tretji je bil Matic Erpič (7.85s – osebni rekord), četrti Dino Avdibašić (8.02s – osebni rekord), peti pa David Matoh s časom 8.19s. Med pionirkami je bila druga Lara Florjančič s časom 8.33s, sedma pa Manica Kamin s časom 8.71s (nastopila je še v skoku v daljino, kjer je skočila 4.69m daleč in zasedla peto mesto), Rajšel Kaja pa je v cilj pritekla v času 9.05s.

V skoku v daljino je Jaka Kunej osvojil tretje mesto in s preskočenimi 5.35m postavil nov osebni rekord. Tretje mesto je zasedel tudi Urban Henigman v suvanju krogle (9.97m), Hana Šobar je bila četrta v metu vortexa (30.50m), Patricia Fabjan pa v teku na 300m (46.93s), Jan Butara pa v teku na 300m (43.52s). Neja Žnidaršič pa je bila v skoku v višino šesta s preskočenimi 145cm.

V teku na 1000m so nastopili Aljaž Čopič, ki je bil četri z novim osebnim rekordom (3:03,21), Rok Rudman je bil peti (3:14,08), Nik Pernek pa šesti (3:21,48).

Pri mlajših pionirkah U14 je zmagala Taja Dragišić v teku na 300m s časom 53.41s, Nace Žnidaršič nastopil v teku na 60m, kjer je bil drugi s časom 9.28s, drugi je bil tudi v skoku v daljini, kjer je skočil 4.44m daleč.

Drugi je bil tudi Anže Plankar v teku na 600m s časom 1:52,72. V teku na 60m pri pionirkah je bila Taja Dragišić četrta s časom 8.99s, Manca Kotnik pa je zasedla peto mesto (9.03s). Manca je nastopila še v skoku v daljino, kjer je s preskočenimi 4.52m zasedla peto mesto.

V kategoriji pionirk U12 je bila Nika Rifelj v teku na 60m tretja s časom 9.35s, Klara Filip pa šesta (9.72s).

V metu vortexa je Tara Resnik osvojila tretje mesto z rezultatom 32.08m, Ajda Pečnik pa sedmo z daljavo 21.00m.

V skoku v daljino je nastopilo pet pionirk in sicer, Maša Radovan je bila tretja (3.93m), Nika Rifelj peta (3.85m), Ajda Pečnik osma (3.74m), Klara Filip deveta (3.73m) in Živa Guštin dvanajsta (3.53m).