Sevniškim kickboksarjem še dva naslova državnih prvakov

29.5.2016 | 08:15

V soboto se je v Novi Gorici zaključilo finale Državnega prvenstva v kickboxingu v disciplinah point fighting, Light contact in kick light. DP je organiziralo ŠD Budokai iz Nove Gorice v sodelovanju s KBZS, katerega se je udeležilo 297 tekmovalcev iz 21. klubov. Sevniškim kickboksarjem je na DP uspelo osvojiti še dva naslova državnih prvakov. Robert Pavčnik je k naslovu državnega prvaka v low kicku, ki ga je osvojil aprila v Trebnjem, tokrat dodal še v disciplini kick light, -74 kg. Do naslova državnega prvaka se je zavihtel brez poraza, na svoji zmagovalni poti pa je premagal vse štiri nasprotnike. Njegova klubska kolegica Teja Cesar pa je v mladinski konkurenci osvojila naslov državne prvakinje v kick lightu -65 kg. Izjemno predstavo je pokazal tudi Blaž Pečnik, ki je v članski kategoriji -74 kg klonil šele v finalu proti svojemu klubskemu kolegu Robertu Pavčniku. Blaž je na koncu zasluženo osvojil srebrno medaljo. Članska kategorija kick light -74 je bila tako ponovno popolnoma v domeni sevniških kickboksarjev. Naslednjo medaljo nismo dolgo čakali. Osvojili sta jo pri mladinkah Aleksandra Spaseski -55 kg in Teja Cesar -60 kg ter pri članicah Maruša Crnić -60 kg. Za uspešen zaključek prvenstva pa sta poskrbela še Blaž Pečnik pri članih -69 kg in Aleksandra Spaseski pri mladinkah –60 kg, ki sta na koncu osvojila bronasto medaljo. Klub se iskreno zahvaljuje svojemu zlatemu sponzorju Tanin Sevnica d.d., da je omogočil nastop članom in mladinkam KBV Sevnica na finalu DP v kickboxingu.

Pregled končne uvrstitve članov KBV Sevnica na DP v disciplini Kick-light za l.2016: