Nov uspeh za krško plavanje na DP za mlajše dečke in deklice

11.2.2016 | 09:40

Plavalci krškega Celulozarja se z državnega prvenstva za mlajše dečke in deklice v Ljubljani vračajo z novim dvakratnim državnim prvakom, še štirimi stopničkami in 27 novimi osebnimi rekordi.

Tim Bizjak najhitrejši v državi na 100 in 200 hrbtno

Tim Bizjak je v bazenu Tivoli prišel do dveh naslovov državnega prvaka, ko je bil najhitrejši na 100 in 200 metrov hrbtno, s časom 1:10.03 je postavil peti najboljši odplavalni rezultat na celotnem prvenstvu. Dvema zmagama je dodal še tri druga mesta - zmaga na 50m hrbtno mu je zbežala za dve desetinki, zmaga na enaki razdalji v delfinovi tehniki za tri desetinke, za naslov najboljšega v disciplini 100 metrov mešano pa mu je zmanjkalo pol sekunde. So se pa zato stotinke obrnile njemu v prid v zadnji posamezni disciplini na prvenstvu, ko je na 200 metrov prsno z izjemnim zaključkom do brona prišel z 10 stotinkami prednosti (potem, ko je bil večji del najdaljše razdalje v prsni tehniki na 4. mestu). A tudi v tej disciplini ni šlo brez igre stotink, srebrna medalja je pobegnila za vsega stotinko. Odlične nastope je potrdil še z dvema četrtima mestoma na 50 (stopničke je zgrešil za 6 stotink) in 100m prsno (pol sekunde do 3. mesta).

Krški Celulozarji so podrli kar 27 osebnih rekordov

Skupaj so Celulozarji podrli 27 osebnih rekordov, 5 od tega Florijan Resnik, ki je bil v kategoriji letnikov 2005 in mlajši najboljši 12. na 100m prsno, 18. je bil na 50m delfin, rekorde pa je podrl še na 50 in 100 metrov prosto ter 50m prsno. S štirimi osebnimi rekordi je v skupni seštevek klubskega tekmovanja po Timu Bizjaku največ točk prispeval Maj Zorko (s časom 33.64 je bil najboljši 27. na 50m prosto).

Štiri osebne rekorde je izboljšal Miha Osetič (najboljši na 50m prsno), tri Matija Osetič, dva Jan Kozole (najboljši je bil na 50m prosto) ter enega Aneja Arh.

Moški štafeti na robu deseterice

Štafeta 4x50m mešano v postavi Bizjak, Osetič Ma., Resnik in Zorko je v konkurenci 30 štafet osvojila 10. mesto, štafeta 4x50 prosto v postavi Bizjak, Kozole, Resnik in Zorko pa je med 29 štafetami na koncu osvojila prav tako visoko 11. mesto.