Tim Bizjak šestkrat prvak, še dvakrat drugi

28.7.2015 | 09:10

Z državnim prvenstvom za mlajše dečke in deklice se je za najmlajše plavalce in plavalke krškega Celulozarja zaključila letošnja plavalna sezona. Z Ravn na Koroškem se s šestimi naslovi državnega prvaka vrača Tim Bizjak.

Tim Bizjak je v osmih posamičnih nastopih v soboto in nedeljo šestkrat postal državni prvak in hkrati osvojil še dve drugi mesti. Najhitrejši je bil na 50, 100 in 200 metrov hrbtno, 50 delfin, 100 prsno, 200 mešano, na 2. mesto pa se je uvrstil še na 50 metrov prsno in 100 metrov prosto ter hkrati popravil še štiri osebne rekorde.

Štiri osebne rekorde je v osmih nastopih izboljšal Brin Lipovž, še najbolje na 100 metrov prosto z 1:18.72. S tremi rekordi v štirih nastopih se je v nedeljskem programu izkazal Florijan Resnik, Miha Osetič je izboljšal dva rekorda, Maj Zorko in Jan Kozole sta v svojo beležnico rezultatov dodala vsak po en rekordni dosežek, pohvale za nastop pa si zasluži tudi sedmi Celulozar Matija Osetič.

Štafeta 4x50 prosto v postavi Bizjak, Osetič, Kozole, Lipovž je osvojila 20. mesto, štafeta 4x50 mešano v postavi Bizjak, Resnik, Kozole, Lipovž pa 21. mesto.