Krkini atleti s kopico medalj na članskem DP

28.7.2015 | 08:15

Prvi dan (25.7.) državnega prvenstva za člane in članice v Novi Gorici  je bil za naše atlete zelo uspešen, saj so zbrali kar sedem kolajn. Tadej Hribar je v suvanju krogle postavil nov osebni in klubski rekord. S 15,85m je osvojil srebrno medaljo. Osebnega rekorda se je veselil tudi Gregor Kokalović v teku na 110m z ovirami, kjer si je s časom 14,85s prislužil zlato medaljo. V štafetnem teku 4x100m so naši fantje - Blaž Murn, Gregor Kokalović, Blaž Brulc in Ahac Moretti z rezultatom 41,38s zmagali in tako premagali tudi večne tekmece - šprinterje AD Mass, ki so tokrat zasedli 2. mesto.

Srebrnih medalj sta se veselila še Andrej Poljanec v skoku s palico (5,30m) in Alenka Radej v teku na 5000m (18:31,43). Bron pa so si okrog vratu obesili Martin Gradišek v skoku v daljino (7,01m) in članice ženske štafete 4x100m - Tinkara Zalokar, Tjaša Potočar, Karla Ljubi in Norma Resnik (50,16s).

Karla Ljubi
je nastopila še v teku na 100m z ovirami, kjer je s časom 15,93s osvojila 5. mesto. Tjaša Potočar je bila s 17,27s šesta. Na isti razdalji brez ovir je Tinkara Zalokar nastopila v finalnem teku in si s časom 12,88s pritekla sedmo mesto.

V teku na 1500m je bil pri fantih Matjaž Pregrat z rezultatom 4:04,92 šesti, pri dekletih pa je bila Breda Škedelj s časom 4:51,49 osma. Pri fantih je na isti razdalji nastopil še Rok Pugelj, ki je končal na šestnajstem mestu (4:19,57).

V teku na 100m so se naši fantje razvrstili takole: Blaž Brulc - 10,84s in šesto mesto, Gregor Kokalović - 10,89s in sedmo mesto, Blaž Murn - 11,26s in deseto mesto, Ahac Moretti - 11,30s in dvanajsto mesto, Urh Štupar - 11,47s in šestnajsto mesto, Mitja Kolenc - 11,55s in dvajseto mesto ter Jernej Žefran - 12,61s in petindvajseto mesto. Urh je nastopil še v teku na 400m, kjer je s časom 51,16s končal na desetem mestu.

DRUGI DAN, 26.07

Tudi drugi dan državnega prvenstva so naši atleti pridno nabirali medalje. Tadej Hribar je v metu diska z rezultatom 52,63m osvojil prvo mesto. Martin Gradišek je v troskoku za zmago kljub poškodbi pete zaostal le za 2 cm.  S 15,37m si je priskakal srebrno medaljo.

Imeli smo tudi kar nekaj tretjih mest. Najbolj se je tretje stopničkeje zagotovo veselil Rok Pugelj v teku na 3000m z zaprekami, saj je pritekel skozi cilj v času novega osebnga rekorda - 10:09,95. Bronasto medaljo si je v teku na 800m pri fantih pritekel Matjaž Pregrat (1:57,00), pri dekletih pa Breda Škedelj (2:16,67). V metu kopja je Norma Resnik prav tako osvojila tretje mesto (33,62m).

Alenka Radej je v teku na 3000m zasedla četrto mesto (10:31,56), pri fantih pa je na isti razdalji Sebastjan Puš končal na sedmem mestu (9:24,41).

V teku na 200m so se naši fantje zvrstitli takole: Gregor Kokalović - 21,60s in 4. mesto, Mitja Kolenc - osebni rekord 22,44s in 9. mesto, Ahac Moretti - 22,60s in 10. mesto ter Blaž Murn - 23,07s in 13. mesto.

Pri dekleteih sta na isti razdalji nastopili Tjaša Potočar (26,70s in 9. mesto) ter Tinkara Zalokar (26,98s in 12. mesto).