Krkini atleti v vročini ne počivajo

8.7.2015 | 08:15

Nekaj naših mladincev je nastopilo v Romuniji na Balkanskem prvenstvu za starejše mladince/ke (fotografije v galeriji). Naši atleti so pomagali slovenski reprezenatanci do skupno zbranih 33 točk (9. mesto). Dekleta so zbrala 19 točk (8. mesto), fantje pa 14 točk (10. mesto). Vremenski pogoji na tekmovanju atletom niso bili ravno najbolj naklonjeni. Prvi dan jih je stadionu spremljal močan dež in veter, drugi dan pa je bilo zelo soparno in zato prav tako težko tekmovati. Kljub temu so naši atleti dobro nastopili in nekateri celo podrli osebne rekorde.

Rok Pugelj je v teku na 3000m z zaprekami prečkal cilj v času 10:31,52 in osvojil šesto mesto. Šesta je bila tudi Tjaša Potočar v teku na 100m z ovirami, kjer je dosegla nov osebni rekord - 15,37s. V tej disciplini je nastopila tudi Karla Ljubi, ki se je s 15,79s uvrstila mesto za njo. Tjaša je nastopila še v teku na 100m, kjer je bila s časom 12,96s trinajsta. Norma Resnik je v metu kopja osvojila šesto mesto (35,85m). V teku na 110m z ovirami je Žan Laznik z osebnim rekordom 17,83s zasedel 11. mesto, Lovro Klobučar pa je bil v teku na 400m z ovirami štirinajsti (66,97s).

BALKANSKO PRVENSTVO ZA MLAJŠE MLADINCE IN MLADINKE, Sremska Mitrovica, 4. 7. 2015

Minulo soboto je potekalo tudi Balkansko prvenstvo za mlajše mladince/ke. Naša dekleta so slovenski reprezentanci pomagala zbrati 29 točk (7. mesto), s prispevkom naših fantov pa so slovenski fantje zbrali 16 točk (8. mesto). Tinkara Zalokar je nastopila v teku na 100m, kjer je s časom 12,87s zasedla deseto mesto. Bila je tudi članica reprezentančne štafete, ki je osvojila peto mesto (48,72s). Pri fantih sta v teku na 100m nastopila Mitja Kolenc (11,39s in 7. mesto) in Tilen Ovniček (11,54s in 10. mesto). Primož Potočar je v teku na 110m z ovirami osvojil osmo mesto (15,56s). V teku na na 400m je Marko Živkovič končal na devetem mestu (53,16s). Deveta je bila tudi Tara Pleško v teku na 2000m z zaprekami (8:00,97). V teku na 800m je nastopila Laura Medved (2:26,96 in 14. mesto). Domen Laznik je v teku na 1500m prišel skozi cilj v času 4:37,46 (14. mesto).

20. Mednarodni miting ob dnevu rudarjev in miting za mlajše kategorije, Velenje, 1. 7. 2015

Na najprestižnejšem mitingu na slovenskih tleh je letos med člani nastopil le Blaž Murn. V teku na 100m je s časom 11,25s zasedel 15. mesto. V okviru mednarodnega mitinga je potekal še miting za mlajše kategorije na katerem je Tinkara Zalokar v teku na 100m osvojila tretje mesto (12,78s), Lea Jeriček pa je bila s 14,06s dvanajsta.

10. Memorial Matica Šušteršiča in Patrika Cvetana, Ljubljana, 6. 7. 2015

Desetega memoriala Matica Šušteršiča in Patrika Cvetana so se udeležili trije naši atleti. Andrej Poljanec je zmagal v skoku s palico (520cm). Blaž Murn je bil v teku na 200m sedmi (22,70s), v teku na 100m pa deseti (11,35s). Pri dekletih je na isti razdalji tekla Breda Škedelj, ki je s 13,86s končala na 10. mestu. v teku na 400m je bila deveta (1:03,02).