Krkini atleti na kvalifikacijah APS za člane in članice

26.5.2015 | 08:35

Prvi dan kvalifikacij APS za člane in članice v Ljubljani je v soboto zaznamovalo slabo vreme. Na srečo je tekmovanje potekalo v Ljubljani, tako da je lahko vsaj nekaj tehničnih disciplin (predvsem skakalnih) potekalo v dvorani.

Kljub poškodbi in težavam z ramo se je Blaž Brulc v teku na 100m s časom 10,93s (3. mesto)  uvrstil v finale APS, ki bo 13. in 14.6.2015 potekalo v Celju. Žal pa ni mogel pomagati kolegom v štafeti 4x100m Krka 1, ki so tako tekli v postavi Martin Gradišek, Gregor Kokalovič, Ahac Moretti in Blaž Murn. Fantje so kljub temu tekli odlično in si brez težav z 2. mestom (42,13s) zagotovili nastop v finalu APS. Naša druga štafeta je bila sestavljena iz samih mlajših mladincev (Mitja Kolenc, Tilen Ovniček, Primož Potočar in Marko Živkovič). Z odličnim rezultatom -  44,26s (10. mesto) so le za 16 stotink zaostali za mladinskim klubskim rekordom. To je bil za fante tudi odličen trening za nastop na DP mlajših mladincev, ki bo potekalo 20. 6. 2015 na Ptuju.

Gregor Kokalović že kar nekaj let ni nastopil v teku na 110m z ovirami, v soboto pa se je ponovno preizkusil v tej disciplini. Z novim osebnim rekordom 14.88s je le za stotinko zgrešil prvo mesto. Osebni rekord je v teku na 100m postavil Blaž Murn. Z 11,13s je bil sedmi. Ahac Moretti je z 11,43s zasedel 15. mesto. Mitja Kolenc je bil s časom 11,45s osemnajsti. Primož Potočar je prišel skozi cilj v času novega osebnega rekorda - 11,75s (29. mesto). Tudi Jernej Žefran  in Jan Pureber sta v tej disciplini dosegla nova osebna rekorda. Jernej je ciljno črto prečkal s časom 12,24s (36. mesto), Jan pa s časom 12,47s (37. mesto)

V teku na 1500m sta nastopila Rok Pugelj in Domen Laznik. Rok je prišel skozi cilj v času 4:23,67 (15. mesto), Domen pa v času novega osebnega rekorda - 4:46,66 (18. mesto). Martin Gradišek je v skoku v daljino osvojil peto mesto (6,84m). V teku na 5000m je Sebastjan Puš s časom 16:09,88 zasedel enajsto mesto.

V teku na 400m smo imeli tri predstavnike. Urh Štupar je bil s časom 51,36s sedemindvajseti, Marko Živkovič s časom 52,07s enaintrideseti in Tilen Ovniček s časom 53,47s osemintrideseti.

Drugi dan kvalifikacij je bilo vreme nekoliko boljše, naši atleti pa so nanizali še nekaj dobrih rezultatov in osebnih rekordov.

Alenka Radej je nastopila v teku na 3000m, kjer je s časom 10:25,51 osvojila tretje mesto. V metu kopja je bila Norma Resnik z osebnim rekordom 38,56m četrta. Mateja Drobnič je v skoku s palico zasedla šesto mesto (3,50m). V skoku v daljino je Tjaša Potočar s točno 5m končala na 13. mestu, Klara Ljubi pa z daljavo 4,42m na 18. mestu. Tjaša je nastopila še v teku na 200m, kjer je bila s 26,38s štirinajsta. Tinkara Zalokar je v isti disciplini s časom 27,06s končala na 25. mestu. Karla Ljubi pa se je na isti razdalji veselila osebnega rekorda 27,71s (32. mesto).

V teku na 800m sta nastopili Breda Škedelj in Laura Medved. Breda je cilj prečkala v času 2:22,73 (16. mesto), Laura pa v času 2:28,52 (20. mesto).

Pri članih je Martin Gradišek v troskoku osvojil prvo mesto (14,77m). Gregor Kokalović je nastopil v teku na 200m in z 22,03s zasedel četrto mesto. Blaž Brulc je bil z 22,76s štirinajsti. Blaž Murn je s 23,03s prečkal cilj kot sedemnajsti. Mitja Kolenc je v tej disciplini postavil nov osebni rekord - 23,16s (20. mesto). Ahac Moretti je bil s 23,34s triindvajseti. Osebne rekorde v teku na 200m so dosegli še Tilen Ovniček - 23,51s (29. mesto), Primož Potočar - 23,54s (31. mesto) in Jernej Žefran - 25,12s (49. mesto). Jan Pureber je s časom 25,69s končal na 53. mestu.

V teku na 3000m sta nastopila Rok Pugelj in Žan Žepič. Rok je prišel skozi cilj v času 9:37,15 (17. mesto), Žan pa v času 10:18,44 (20. mesto).