Brežičankam remi s Ptujem in 1.a liga

7.5.2015 | 09:00

Brežičankam remi s Ptujem  in 1.a liga

V 5. krogu 1. B lige - končnice za prvaka so včeraj igralke ŽRK Brežice v domači dvorani gostile ekipo ŽRK Tenzor DP Lokig Ptuj. Prvi polčas so bolje začele gostje, a po minuti odmora so Brežičanke prevzele pobudo in ob koncu prvega dela igre je bil rezultat 16:13. V drugem delu je bilo v igri obeh ekip veliko napak, nekaj manj so jih naredile Ptujčanke in ob koncu srečanja je bil rezultat neodločen 27:27. Brežičanke so si tako pred zadnjim krogom zagotovile 2. mesto v ligi in možnost napredovanja v 1. A ligo v naslednji sezoni.

Na lestvici je prvi ŠD Jadran z 41 točkami, druge Brežice z 34 točkami, tretje Nazarje z 30 točkami in četrti Ptuj z 23 točkami. V zadnjem krogu Brežičanke gostujejo v petek v Kozini pri ekipi ŠD Jadran.

Za ŽRK Brežice so nastopile: Hotko K., Rekič 4, Predanič, Hotko A.8(3/3), Beribak 1, Markovič P. 2, Gramc, Medved M.8, Zorko 1, Muc, Medved K. 2, Budič, Geč 1.

Trener: Zlatan Djapo