Posavski strelci na državnem prvenstvu osvojili sedem odličij

31.3.2015 | 09:50

Na Rogli je bilo minuli konec tedna organizirano državno prvenstvo v streljanju z zračnim orožje. Brežiška kadetinja Urška Gmajnič je postala državna prvakinja. Prvega mesta se je veselila tudi brežiška ekipa kadetinj. Sevničanka Mojca Kolman je bila druga. Druga je bila tudi sevniška članska ekipa. Brežiški kadet Gregor Kuhar je osvojil tretje mesto. Tretja je bila tudi kadetska ekipa iz Brežic.

Strelski klub Brežice

V članski konkurenci na zračni pištoli se je najvišje uvrstil Srečko Vidmar (559), ki je bil deveti. Matej Krajnčič (558) je bil enajsti, Tadej Sečen (554) sedemnajsti in Silvo Kostrevc (549) šestindvajseti. Ekipno so osvojili odlično četrto mesto, kar je drugi najboljši članski ekipni rezultat v zgodovini kluba.

Pri članicah se je najvišje uvrstila Andreja Novoselič (349), ki je osvojila šestnajsto mesto. Anja Pepunič (323) je bila devetindvajseta in Špela Hriberšek (322) trideseta. Ekipno so članice osvojile šesto mesto.

Ekipa mladincev je osvojila drugo mesto. V posamični konkurenci je bil Midhat Bajramović (524) četrti, David Rožman (545) šesti in Gregor Levak (515) sedmi.

Kadeti so ekipno osvojili tretje mesto. Prav tako tretji je bil Gregor Kuhar (361). Anže Gmajnič (354) je bil šesti, Jure Kocjan (335) sedemnajsti, Nik Simončič (315) sedemindvajseti in Kevin Račečič (272) dvaintrideseti.

Pri kadetinjah je Urška Gmajnič (347) postala državna prvakinja. Teja Erban (320) je bila šesta, njena sestra dvojčica Tjaša Erban (274) deveta in Nika Jovanović (260) deseta. Tudi ekipno pa so kadetinje osvojile prvo mesto.

Na zračni puški v kategoriji kadetov je Tim Rus (383,1) osvojil enajsto mesto. Njegova mlajša sestra Maruša Rus je pri pionirkah (179) osvojila osmo mesto.

Mlajši pionir Edvard Grmšek (175) je osvojil enaintrideseto mesto.

Ekipa cicibanov je bila deseta. V posamični konkurenci se je najvišje uvrstil Klemen Cvetkovič (148), ki je bil štirideseti, Marko Vogrin (133) je bil sedeminštirideseti, David Bratanič (120) pa enainpetdeseti.

Strelsko društvo Marok Sevnica

V disciplini zračne pištole so člani osvojili ekipno drugo mesto. V posamični konkurenci se je najvišje uvrstil Blaž Kunšek (562), ki je vil sedmi, Danilo Petrin (555) je bil šestnajsti, Klemen Juvan (553) je bil devetnajsti in Matej Kolman (539) devetinštirideseti.

Pri članicah je Mojca Kolman (376) osvojila drugo mesto. Anuša Kovačič (357) pa štirinajsto mesto.

Na puški pri mlajših pionirjih je bil Miha Janc (151) stočetrti.

Strelsko društvo Gorjanci

Mirko Bele (539) je na zračni pištoli v članski konkurenci osvojil petdeseto mesto.

Pri kadetinjah je bila Klara Smolič (343) četrta.

Na zračni puški pri pionirjih je Anes Kudić (171) osvojil dvaintrideseto mesto. Nejc Hudoklin (170) je bil šestintrideseti, Timai Šerbec (170) pa devetintrideseti. Ekipno so pionirji osvojili sedmo mesto.

Pri pionirkah je bila Urša Mohorič (178) deseta, Hana Šobar (153) pa enainštirideseta.

Mlajši pionirji so ekipno osvojili šestnajsto mesto. V posamični konkurenci je bil Žiga Pirc (171) petinštirideseti, Črt Hodnik (169) devetinpetdeseti in Nejc Mikec (157) štiriindevetdeseti.