Pomembna zmaga Brežic v boju za prvo mesto

29.3.2015 | 08:30

V 11. krogu Medobčinske članske lige Golgeter so brežiški nogometaši do vrha napolnili mrežo domačinov iz Štor in domov odšli s pomembno zmago v boju za končno prvo mesto.

Srečanje se je pričelo po okusu gostujočega moštva, saj so že v prvem napadu in po kotu, ki ga je izvedel hrvaški napadalec v vrstah Brežic Nikola Gatarić, povedli z zadetkom Ivana Mladička. Hitro vodstvo je očitno presenetilo domačine, ki tudi po uvodnem šoku niso uspeli strniti svoje vrste in so že v naslednjem napadu po lepem samostojnem prodoru drugega hrvaškega napadalca Ivana Puškarića povedli z 2:0. V 12. minuti so Brežičani izvedli akcijo za učbenike in po lepi podaji Jožeta Golobiča je Nikola Gatarić zapečatil usodo domačinov. Semafor na stadionu je tako že po uvodnih minutah igre kazal rezultat 0:3. Ob koncu prvega polčasa je visoko vodstvo potrdil brežiški branilec Miha Kržan.

V nadaljevanju so Brežičani popustili in gledali smo enakovredno igro, vendar brez velikih priložnosti na obeh straneh. Ob koncu tekme so varovanci trenerja Antoniija Brdika zapravili še nekaj izrazitih priložnosti, prednjačil je predvsem Ivan Puškarić. Končni rezultat tekme je v 83. minuti postavil zvezni igralec Brežic, Matej Mirkac.

Zapisnik tekme si lahko ogledate tu.

V naslednjem krogu čaka Brežičane ena od odločilnih tekem v spomladanskem delu prvenstva. V Brežice prihajajo vodilne Zreče. 12. krog prvenstva se bo igral 11. aprila, uprava kluba pa ob tem pomembnem srečanju pripravlja tudi spremljevalni program, ki bo dodatno popestril dogajanje na derbiju prvenstva.