Pester vikend tudi za Krkine atlete - mitingi in državna prvenstva

27.1.2015 | 10:30

V nedeljo so se naši člani udeležili mednarodnega dvoranskega mitinga na Dunaju. Tekmovali so v dveh tekaških disciplinah in v skoku v višino. V času osebnega rekorda je na cilj 1500m razdalje pritekel Rok Pugelj (4:20,50). Prvič se je na tej razdalji meril Domen Laznik in dosegel čas 4:50,06. Matjaž Pregrat je z rezultatom 4:04,61 dosegel svoj najboljši rezultat v dvorani.

Na 400m sta pri članih tekla Marko Živković, ki je s časom 51,67 izenačil svoj osebni rekord, in Žan Laznik, ki je sploh prvič tekel na tej razdalji in dosegel čas 54,91. Pri dekletih so naše predstavnice dosegle naslednje rezultate: Ema Štukelj 1:04,80, nato Laura Medved s prvim nastopom v tej disciplini 1:04,94 in Tara Pleško, prav tako prvič na tej razdalji, 1:07,17.

Pri dekletih je v skoku v višino Špela Turk uspela preskočiti 153cm.

Prvenstvo Slovenije v dvorani za pionirje in pionirke U16, 24. 1. 2015

V v Ljubljani je potekalo državno prvenstvo za pionirje/ke U16. Kar nekaj naših maldih atletov je doseglo osebne rekorde.

V teku na 60m z ovirami se je Filip Šobar veselil svojega novega najbolšega časa v tej disciplini. Z 11,08s je osvojil sedmo mesto. Osebni rekord je dosegel tudi na isti razdalji brez ovir. Z 8,17s je končal na 29. mestu. Boljša od njega sta bila Tadej Rolih in Leon Čulk. Tadej je prečkal cilj v času svojega novega osebnega rekorda - 8,16s (26. mesto), Leon pa se je s stotinko slabšim časom uvrstil mesto za njim. Matic Zupan je bil s 8,36s šestiintrideseti. Julij Kramar je prišel skozi cilj v času 8,50s. Nik Mihalič je dosegel nov osebni rekord - 8,52s in zasedel štirideseto mesto. Osebna rekorda v tej disciplini sta dosegla še Matic Strgar (8,86s in 43. mesto) in Blaž Povh (8,96s in 45. mesto). Jože Švirt je prišel skozi cilj v času 9,34s (48. mesto).

V skoku v daljino je Tadej Rolih s 5,21m osvojil peto mesto, Leon Čulk je bil s 4,82m enajsti, Blaž Povh je s 4,24m zasedel sedemnajsto mesto, Nik Mihalič pa je bil s 4,11m devetnajsti. Jože Švirt je v mivko pristal pri 3,86m (20. mesto), Matic Strgar pa pri 3,77m (22. mesto).

Pri dekletih je Katja Stržinar v teku na 60m z ovirami s časom 12,28s zasedla 20. mesto. V skoku v daljino je bila Manica Kamin dvanajsta (4,68m), Lara Florjančič petindvajseta (4,36m), Neja Žnidaršič štiriintrideseta (3,73m), Leja Filipovič pa se je s 3,69m uvrstila dve mesti za njo.

V teku na 60m je vsega skupaj nastopilo malo preko 100 pionirk. Naša dekleta pa so se zvrstila takole:

Mednarodni miting v dvorani, Ljubljana, 24. 1. 2015

V okviru državnega prvenstva za pionirje in pionirke U16 je v Ljubljani potekal še mednarodni miting. V kategoriji mlajših mladincev je Primož Potočar nastopil v teku na 60m z ovirami, kjer je s časom 8,95s osvojil tretje mesto. Nastopil je tudi v članski konkurenci v teku na 60m, kjer je bil s časom 7,72s osemnajsti. Jan Pureber je z 8,01s zasedel triindvajseto mesto, Domen Koračin je bil z 8,32s devetindvajseti, Andraž Pavec pa z 8,45s enaintrideseti.

Prvenstvo Slovenije v dvorani za pionirje in pionirke U12 - Slovenska Bistrica, 25. 1. 2015

V Slovenski Bistrici je potekalo državno prvenstvo za pionirje in pionirke U12, kjer smo dosegli kar nekaj lepih rezultatov, med katerimi je tudi tretje mesto v skoku v daljino. Za večino naših atletov in atletinj je bilo to celo prvo veliko tekmovanje.

Pionirji so po večini nastopili v dveh discipinah - tek na 60m in skok v daljino, kjer so dosegli sledeče rezultate: Nace Znidaršič 9,66s (sedemnajsto mesto) in 392cm (enajsto mesto); Črt Kogovšek 10,12s (enaintrideseto mesto) in 344cm (dvajseto mesto); Aleks Lamovšek, ki je prvič nastopal na državnem prvenstvu in je postavil dva osebna rekorda, 11,03s (dvainštirideseto mesto) in 309cm (sedemindvajseto mesto); tudi Vito Husak do sedaj še ni tekmoval na DP in se je prav tako veselil osebnih rekordov 11,20s (triinštirideseto mesto) in 280cm (trideseto mesto).

V istih dveh disciplinah so se pomerile pionirke. Manca Kotnik se je z novim osebnim rekordom 9,25s na 60m prebila v B-finale, kjer je končala na osmem mestu z 9,33s. V skoku v daljino je bila tretja. V mivko je pristala pri 419cm. Z dvema osebnima rekordoma se domov vrača tudi Lučka Strgar. 60m je odtekla v času 9,77s (sedemindvajseto mesto) in v daljino skočila 317cm (devetintrideseto mesto). Taja Dragišič je postavila osebni rekord na 60m 9,57s, s katerim je osvojila osemnajsto mesto - 9.57s. Mesto boljša je bila v skoku v daljino - 369cm. Rezultati ostalih deklet, ki so prvič nastopale na DP:

Neža Račečič 9,73s (osebni rekord in petindvajseto mesto), 382cm (osebni rekord in trinajsto mesto) Urška Juršak 9,74s (osebni rekord in šestindvajseto mesto), 353cm (osebni rekord in sedemindvajeto mesto)

Nina Butala 9,79s (osebni rekord in devetindvajseto mesto), 395cm (šesto mesto)

Kaja Vidovič 10,18s (osebni rekord in štirideseto mesto), 315cm (osebni rekord in enainštirideseto mesto)

Pia Kump 10,36s (osebni rekord in petinpetdeseto mesto), 348cm (osebni rekord in trideseto mesto)

Nika Fišter 10,55s (osebni rekord in enainšestdeseto mesto), 323cm (osebni rekord in šestintrideseto mesto)

Živa Guštin 10,80s (osebni rekord in sedeminšestdeseto mesto), 308cm (štiriinštirideseto mesto)

Olja Zupančič 11,14s (osebni rekord in sedemdeseto mesto), 310cm (osebni rekord in triinštirideseto mesto)

Mednarodni miting v dvorani, Slovenska Bistrica, 25. 1. 2015

V Slovenski Bistrici se je poleg DP za pionirje/ke U12 odvijal tudi mednarodni miting. Na mitingu sta nastopila Gregor Kokalović in Tilen Ovniček. Gregor je v teku na 60 zmagal s časom 6,97s, Tilen pa je bil v B-finalu z osebnim rekordom 7,42s četrti.

Miting - Zagreb, 24. 1. 2015

V Zagrebu je potekal miting, kjer so se naši atleti merili v šprinterskih disciplinah.

Na 60m smo imeli tri finaliste. Gregor Kokalovič je končno osvojil drugo mesto v A-finalu s časom 6,86s, Blaž Brulc pa je bil s časom 6,97s najhitrejši v B-finalu. V ženski kategoriji je Tjaša Potočar nastopila v B-finalu, kjer je bila četrta - 8,00s. Vsi trije so popravili svoj kvalifikacijski dosežek, saj so v prvem teku ciljno črto prečkali v časih: 6,99s (Gregor), 7,09s (Blaž) oz. 8,05s (Tjaša).

Ostale nastopajoče na 60m so bile: Karla Ljubi - 8,66 (trideseto mesto), Katja Ponikvar - 9,12 (enainštirideseto mesto) in Anja Pekolj - 9,65s (šestinštirideseto mesto). Med člani pa so tekli še: Ahac Moretti - 7,28s (enaindvajseto mesto), Blaž Murn - 7,29s, ki je v zadnjih metrih začel spuščati, ker je začutil rahle bolečine v zadnji loži, in Mitja Kolenc - 7,53s (trideseto mesto).