Najmlajše za las ob bronasto obličje; odličen nastop Naje Šiška

23.11.2014 | 08:25

Selekcijske telovadke Gimnastičnega društva Rain Krško so se v soboto, 22. novembra 2014, udeležile tradicionalnega, že 44. Malejevega memoriala v ženski športni gimnastiki v Ljubljani, ki ga organizira tamkajšnja gimnastična sekcija Športnega društva Tabor Ljubljana.

V izjemni konkurenci so krške telovadke nanizale izjemne rezultate.

V 5. stopnji je v ženskem gimnastičnem mnogoboju Špela Vasiljevič zasedla 9. mesto s seštevkom 35,900 točke in hkrati izpolnila ter potrdila normo za prestop v višnji rang tekmovanj GZS. V isti konkurenci je Manuela Sotler zasedla 14. mesto.

V IV. stopnji je nadvse prijetno presenetila Naja Šiška, ki je osvojila 4. mesto in le za las ali 5 desetink točke zgrešila bron. Zbrala je 37.600 točke in si z 88,86 % doseženih točk zagotovila prestop v tako želeno višjo stopnjo.

V III. stopnji sta se mladi in obetavni Klara Kostrevc in Teja Lukič s svojim prvim uradnim nastopom uvrstili na 24. mesto oz. na 27. mesto.

Izjemno pa je presenetila najmlajša ekipa v II. stopnji v postavi Kern, Pohle, Gorenc, Skrbinek in Ančimer, ki je v ekipnem delu tekmovanja med 11. ekipami osvojila 4. mesto in prav tako za 5 desetink zaostale za ekipnim bronom.

Tudi v posamični konkurenci so bili rezultati izjemni: Tjaša Kern je osvojila 8. mesto, Zara Pohle 10. mesto, Tjaša Gorenc 16. mesto, Sara Skrbinek 21. mesto in Mija Ančimer 27. mesto.

V I. stopnji je postava v sestavi Milar, Ančimer in Peklar osvojila 11. mesto ter posamično: Živa Milar 44. mesto, Neja Ančimer, 49. mesto in Tajda Peklar 59. mesto.

Vsem telovadkam čestitke za dosežene rezultate in staršem za glasno podporo s tribun, ki je nedvomno dajalo dodatno vzpodbudo za dobre nastope in dokaz, da se najuspešnejše posavske telovadke.

Vse selekcijske telovadke že naslednji vikend, v soboto, 29. novembra 2014, čaka uradno državni prvenstvo v Ljubljani v ženski športni gimnastiki v vseh kategorijah.