Tim Medle na SP v karateju za otroke, kadete in mladince

21.10.2014 | 08:40

Od srede do nedelje se je v Szczecinu na Poljskem odvijalo svetovno prvenstvo v karateju, ki so se ga udeležili karateisti iz vsega sveta. Organizacija tekmovanja je bila resnično na vrhunskem nivoju. Natančno tehnično izpeljana, organiziranost na vsakem področju izjemno medijsko pokrita in še bi lahko naštevali. WUKF svetovna organizacija trenutno sodi v sam vrh karateja po številu članic z vsega sveta in je ena izmed petih ustanovitvenih članic krovne zveze United world karate (ustanovljena 18.junija 2014), ki se bo v naslednjih letih potegovala za prodor med olimpijske športe.

Svetovnega prvenstva se je pod vodstvom trenerja Franjo Horna udeležil Tim Medle, člana Karate kluba Novo mesto. Nastopal je v disciplini športne borbe, kjer je med dečki starosti 11 in 12 let osvojil odlično 5. mesto. Po uspešnih treh krogih predtekmovanja mu je v zadnjem, četrtem, zmanjkalo moči in športne sreče in je žal izgubil boj, ki pa bi mu v nasprotnem primeru prinesel možnost osvojitve ene od medalj. Vseeno sta bila tako trener kot Tim z nastopom zadovoljna in oba vesela odličnega športnega dosežka.