Termalna formula - napeto do zadnje sekunde

18.9.2014 | 10:30

Bo ali ne bo? Neprestano zrenje v nebo in nato odločitev. Tekmovanje v Finalni dirki za Veliko nagrado Term Čatež BO. Tako se je v letošnji finalni dirki, ki je potekala v soboto, 13. septembra, ob 15. uri, kljub kislemu vremenu zbrala kar lepa četica tekmovalcev. Vsi so se želeli preizkusiti in osvojiti privlačno nagrado - 365 vstopov na Termalno riviero. Med njimi tudi izkušeni tekmovalci, ki so že lani posegali po najvišjih mestih.

Ob sprva sončnem vremenu je bilo navijanje slišati kar v treh jezikih, saj so se letošnji tekmovalci zbrali iz Slovenije, Hrvaške in Italije. Na koncu so slavili:

- v kategoriji A (odrasel + otrok) sta zmagala Alen & Mateo s časom 14,8 sek,

- najboljša v kategoriji B (2 otroka) sta bila Mateo in Francesca s časom 19,5 sek,

- Bojan in Aleš pa sta zabeležila čas 14,7 sek in sta zmagala v kategoriji C (odrasli).

Absolutno najhitrejša formula sta bila Bojan in Aleš s časom 14,7 sek, ki si bosta – poleg naj nagrade 365 vstopov na Termalno riviero Term Čatež - za nagrado ogledala tudi Postojnsko jamo.

Dež je zdržal do zadnje sekunde dirke, nato pa so oblaki popustili in ravno ob pričetku razglasitve najboljših se je ulilo. Vendar to ni motilo zmagovalcev, ki so se preizkusili tudi v skoku v olimpijski bazen.

Velika nagrada Term Čatež 2014 se je tako kljub vremenskim nevšečnostim zaključila z nasmehom, veseljem in dobro voljo!