Brežičanke zmagale v Mariboru

17.4.2014 | 08:50

V vnaprej odigrani tekmi 21. kroga 1. B lige za ženske so igralke ŽRK Brežice gostovale pri ekipi ŽRK Branik v Mariboru. Tekmo, ki je bil derbi tega kroga, so bolje začele domačinke, ki so si kmalu priigrale pet zadetkov prednosti. Po minuti odmora so pa Brežičanke le začele zadevati v napadu, tako da so bile domačinke kmalu rezultatsko ujete. Ob koncu polčasa pa so igralke iz Brežic tudi povedle in ga dobile z 10:9. V drugem delu so bile Brežičanke vseskozi v vodstvu, v 50. minuti celo za pet golov. Tedaj so domačinke ob bučni podpori gledalcev izvedle še zadnji pritisk, ki jim je deloma uspel, saj so se močno približale, a ob koncu so se zmage veselile igralke iz Brežic z rezultatom 20:19.

Za ŽRK Brežice so nastopile: Rekič 3, Markovič S., Kožar 2, Predanič 1, Hotko 8(8/7)), Beribak 3(1/0), Markovič P., Gramc, Zorko, Verstovšek, Smrekar 1, Suban 2, Medved K., Trener: Simončič Tadej

Pred zadnjim krogom so si igralke iz ŽRK Brežice s 30 točkami že zagotovile 3. mesto na lestvici 1. B državne lige za ženske. V zadnjem krogu, ki bo odigran 10. maja, pride v Brežice ekipa ŠD Jadran Bluemarine Kozina iz Hrpelj.